איך למצוא קופירייטר

קופירייטר

אומרים שכל עסק צריך מערכת תומכת שיכולה לעזור לו להתקדם ולגדול. בין אם זה עורכי דין, רואי חשבון, ועוד שורה ארוכה של צוות תומך ומסייע אשר בעזרתו העסק יכול להתנהל בצורה נכונה, בצורה כזו כשכל בעל מקצוע עושה את העבודה שלו, הבעלים של העסק והעובדים שלו, יכולים להתעסק במה שנכון עבורו בשביל להתקדם ולגדול.

קופירייטר

אחד הגורמים החשובים ביותר בסביבה תומכת שכזו, הוא ללא ספק קופירייטר. אי אפשר היום לנהל עסק בצורה מקצועית וטובה, אי אפשר לקדם עסק, אם לא עובדים עם אנשים שמתמחים בשיווק ופרסום. אחד מהאנשים החשובים ביותר בכל מה שקשור לתחום זה, הוא כמובן קופירייטר.

מדובר על איש מקצוע שאמור לתת לעסק בכלל ולמוצר או לשירות בפרט, פנים מבחינה שיווקית. כשאנחנו רואים כותרת מסוימת, כשאנחנו רואים סלוגן, פרסומת או כל דבר אחר, אנחנו יכולים לדעת שהאדם אשר עומד מאחוריה הוא קופירייטר שלמד את המקצוע, למד את העסק ומאפיינו, וכן את המוצר או השירות, ובעזרת כל המידע והניסיון שעומד לרשותו, הוא יצר כלים שניתן להשתמש בהם לצורך שיווק ופרסום.

ברמת העיקרון, בשביל למצוא קופירייטר, אנחנו נפנה אל משרדי פרסום כמובן. שם נמצא הן אנשי מקצוע מנוסים והן אנשי מקצוע צעירים שעוסקים בתחום. מדובר בחבר'ה שלמדו את התחום באופן מקצועי, ומביאים את כל הידע והניסיון שלהם לעבודה. במקרים מיוחדים, מדובר על אנשים שלא בהכרח למדו שיווק ופרסום, אך הם מגיעים מעולם האומנות והיצירה, יש להם יכולות לראות מוצר, להבין את המשמעות שלו ולדעת כיצד למכור אותו לקהל הרחב.

חשוב להדגיש, בדרך כלל נהוג לעבוד עם קופירייטרים חיצוניים, כלומר לא נהוג לעבוד עם משרד פרסום פנימי לרוב, למרות שחברות גדולות למשל יכולות להרשות לעצמן את זה. זה לא משנה אם מדובר בקופירייטר חיצוני או פנימי, הוא חייב ללמוד את המאפיינים של המוצר או השירות, לדעת בדיוק מה הוא עושה, למי הוא מיועד, מה המפרט והיתרונות שלו, רק כך אפשר לשווק אותו, רק כך אפשר למצוא את המילים הנכונות שיעזרו למכור אותו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד