פורקס: איך שמירה על התנהלות פשוטה יכולה לשפר את השורה התחתונה שלכם

פורקס

זה ביטוי שכולם מכירים: שמירה על פשטות פותרת מצבים מסובכים רבים. יחד עם זאת, התנהלות פשוטה בפורקס (מטבע חוץ) כרוכה בתרגול רב.

כוכבי פורקס

זה מה שקורה: סוחר נכנס לשוק פורקס עם תקוות גבוהות וידע מינימלי. הוא משקיע זמן ואנרגיה כדי ללמוד את היסודות ומגיע לתוצאות צנועות בהתחלה. לאחר כמה חודשים הוא מדמה את עצמו לכוכב פורקס או שהוא קורא מודעה על שיטת מסחר פנטסטית עם תוצאות מובטחות.

הוא הולך, מנסה ללמוד טכניקות, כלים ושיטות מתוחכמים יותר, וכמה חודשים לאחר מכן הוא מותש ועייף הרבה יותר, עם התחושה שפשוט אין לו את התחכום הדרוש להתנהלות נכונה בשוק המט"ח.

פורקס

עדיין מומלץ להיות מתוחכמים יותר

אין שום דבר לא בסדר עם כלים מתוחכמים או שיטות מסחר מתקדמות. רוב האינדיקטורים הטכניים מציעים תובנות אמיתיות עם ערך אנליטי אמיתי, ואם שיטת המסחר לא עבדה, אנשים היו קוראים לזה אסטרטגיה, למרות שאולי המונח הזה קצת אופטימי. טוב יותר לגדול ולהיות מתוחכמים יותר ככל שאתם צוברים ניסיון במסחר.

מה המפתח?

המפתח הוא לא לעזוב את היסודות. כדי לעשות השוואה לשוק מוכר יותר, סוחרי המניות יכולים לעשות ניחושים אינסופיים. יחד עם זאת, בסופו של דבר, המחיר שלהם צריך להתאים לערך הבסיסי של נייר הערך. אנשים אשר מאבדים את יכולתם להתנהל נכון בפורקס, הם ספקולנטים שמפסידים כספים בתדירות ממוצעת.

באותו אופן, זה בסדר שסוחר במטבע חוץ ישתמש בכלים מתוחכמים, ובשיטות ניתוח טכניות, אבל תמיד יש מציאות בסיסית שצריך לחזור אליה. לכן כדי להתמקד בשיטות מסחר נכונות צריך להתמקד ולהקפיד על התנהלות פשוטה.

על מה להתמקד?

ראשית, זכרו כי אתם סוחרים במטבעות ריאליים במדינות אמיתיות. כל דבר המשפיע על הכלכלה של אותה מדינה או שעושה את ההבדל הקשור לאופן שבו השוק רואה את זה וההשפעה נוגעת גם לתנודות המטבע.

מומלץ שלא לסחור מבלי לדעת את הנתונים הכלכליים הבסיסיים ומבלי להיות מודעים לאירועים הנוכחיים החלים על שתי המדינות. אתם צריכים גם לדעת את הקשרים הבינלאומיים ואת הדרכים להכנסות הסחר.

שנית, יש לכונן אסטרטגיה הגיונית ומשמעותית ולהקפיד עליה כל הזמן

אם אינכם יכולים לבטא את האסטרטגיה שלכם באופן הגיוני, עדיין לא הגעתם לצעד זה. אתם צריכים גם לבדוק את התנהלותכם בעבר ותכניותיכם לעתיד ולוודא שהאסטרטגיה שלכם אינה מציבה אתכם בסיכון, או שאתם צריכים שתהיה לכם לפחות סיבה להאמין שהתוצאה הסופית תהיה לטובתכם.

והכי חשוב, משמעת עצמית שתשאיר אתכם בגבולות של ניהול סיכונים סביר. אתם צריכים להפסיק להתייסר על כל צעד סחר שלא פעל לטובתכם, ותמיד לצפות למינוף שלכם. אתם צריכים גם לקבוע איזה סכום של כסף אתם מוכנים לאבד, ולאחר מכן להשוות את הסכום לאחריותכם הכוללת.

איך יודעים להכיר ברמת הסיכון?

עוקבים אחר ההבדלים בין מסחר הפתיחה שלכם להפסקת הפסדים על כל סחר. אתם יכולים למצוא את החשיפה הכוללת של הסיכון על ידי הכפלת מספר זה באמצעות מינוף, והוספת התוצאות של חישוב זה על כל המקצועות הפתוחים שלכם.

המספר הסופי לעולם לא יעלה על ההתחייבות שהתחלתם, הנוגעת לסכום שהייתם מוכנים  להפסיד. במילים אחרות, אף פעם אל תציבו את עצמכם במצב שבו אתם יכולים להפסיד יותר מאשר מקובל, אם הכול השתבש. ברגע שאתם מסכנים את השקעותיכם, הכול באמת ישתבש.

המסקנה

לא נכון להניח שמסחר פשוט הוא המסחר המוצלח ביותר, וגם לא נכון לקבוע כי הסוחרים המתוחכמים ביותר משיגים את התוצאות הגבוהות ביותר.

הסוחרים הטובים ביותר הם אנשים שיכולים להשתמש בכלים מתוחכמים מבלי לאבד את המראה של המציאות הפשוטה אשר מכוננת את שוק הפורקס.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד