פחי אשפה טמוני קרקע

white-male-2064819__340

בשנים האחרונות יותר ויותר רשויות מקומיות מתקינות פחי אשפה טמוני קרקע וכן דורשות ממבנים חדשים שנבנים, מבני מגורים או מבני תעשייה, להתקין מתקנים כאלה. זה נובע מסיבות שונות, כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, אך לפני כן אנחנו נסביר בקצרה, מה זה בכלל אומר פחי אשפה טמוני קרקע.

פחי אשפה טמוני קרקע, הם פחים שמותקנים מתחת לפני השטח, כאשר רק המכסה שלהם נמצא למעלה. אלה פחים שמגיעים בעיצובים שונים, כאשר המכסה שלהם הוא תמיד מאפשר סגירה הרמטית, בדרך כלל מדובר על מכסה ממתכת עם ידית לפתיחה וסגירה.

הרעיון של פחי אשפה כאלה הוא, לאפשר גם מיון טוב יותר את האשפה, מאחר וכל פח מיועד לסוג אחר של פסולת, אך גם הוא מאפשר לנו להימנע ממצב שהפח יהיה פתוח וריחות לא נעימים ישטפו את המקום. בנוסף לכך, הרבה יותר פשוט ונוח להוציא את האשפה מפח כזה ולנקות אותו. 

מדוע היום מעדיפים להתקין פחי אשפה טמוני קרקע

ההסבר לכך הוא פשוט, מדובר בפחים שהם הרבה יותר ידידותיים לסביבה מאשר פחי אשפה רגילים. מאחר וכל האשפה נמצאת מתחת לקרקע, אזי שאין חשש שריחות לא נעימים יצאו החוצה, אין חשש שהפסולת תעלה על גדותיה, ואין גם חשש שהפסולת תהיה בחוץ. הכל נמצא מתחת לאדמה.

נקודה נוספת היא עצם ההתקנה של הפחים. להבדיל מחדרי אשפה שיוצרים בעצמם ריח לא נעים, והעובדה שהפחים בכל פעם ממוקמים במקומות שונים, מפריעים לתנועה ויוצרים אי נוחות בסביבה, הרי שפחי אשפה טמוני קרקע, נמצאים במקום קבוע. אין אפשרות להזיז אותם ואין חשש שהם יפריעו לתנועה.

כאן להדגיש עוד נקודה משמעותית, מאחר והם קבועים במקום, אפשר לבחור היכן להתקין אותם ובצורה כזו, ניתן לנצל את השטח של המבנה הרבה יותר טוב. להבדיל מחדר אשפה שתופס מקום במבנה או בשטח החיצוני. פח אשפה טמון קרקע, לא תופס שום מקום, זה נמצא מתחת לקרקע. מדובר על שטח לא מנוצל, שאפשר להשתמש בו לצרכים שונים, וכך להשתמש נכון בכל מה שנמצא מעל הקרקע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד