מה הופך בית לכפרי?

home-2119484__340

בכל הנוגע לעיצוב, בשנים האחרונות המגמה של עיצוב בית בסגנון הכפרי הפכה לפופולאריות וזאת משום שיותר ויותר אנשים רוצים להעניק לבית שלהם מראה מזמין, מעוצב וכזה שניתן ליהנות בו מאירוח נפלא וקיום שגרת חיים פרודוקטיבית ונוחה.

אבל מה מאפיין בתים כפריים? וכיצד אפשר לעצב לבד את הבית להפוך אותו לעצב בסגנון זה? כל המידע בהמשך.

מי שתוהה לגבי הסגנון הכפרי שעוטף בחום בתים וחללים מסוגים שונים, חשוב שידע כי סגנון עיצוב זה מגיע אלינו דווקא מהארצות נורדיות מארצות אירופה ואף מיבשות ואזורים צפוניים במיוחד כמו כאלה שנמצאות באזור הקוטב הצפוני או אלסקה. 

סגנון זה נקרא 'כפרי' וזאת כי הוא מאשפר שימוש באלמנטים שמקנים חום לבית כמו בניית אח מחממת, עיצוב באמצעות עץ מלא כמו גם בניית הבית מקורות עץ – מה שמאפשר איטום מקסימאלי, שימוש במוצרי טקסטיל כמו שמיכות צמר להקניית חום, וריהוט כבד שמאפשר את העלאת הטמפרטורות בבית.

בית כפרי בישראל?!

עם זאת כפי שאנו יודעים, האקלים במדינת ישראל הוא לא כזה שמצריך את כלל האלמנטים שהופכים את הבית לחם יותר ולכן ישנה נטייה לעצב בתים בסגנון ים תיכוני המשלבים מוטיבים כפריים.

כאשר מבצעים את השילוב, ניתן ליהנות משלל אלמנטים שהופכים את הבית לבעל מראה כפרי שלאו דווקא כולל את קורות העץ המסיביות – אלא שהוא מגיע לידי ביטוי בחפצים ושלל סוגי בנייה כמו שימוש ענף של קרמיקה לבית בגוונים חמים וקרים המאפיינים את הסגנון הים תיכוני – כפרי, שימוש במוצרי עץ מלא לריהוט הבית, בניית מטבח עם משטחי עץ במקום שיש קר, שימוש בעששיות וגופי תאורה שמקנים אור מעומעם בבית, כלי מטבח כבדים המונחים לראווה באזור הפתוחים של המטבח, מוצרי טקסטים מסוגים שונים כמו כריות גדולות וקטנות, וילונות תחרה, כיסויי מיטה צבעוניים בסגנון שמיכות טלאים ועוד.

כאשר אתם מעצבים את הבית שלכם, חשוב בראשית לתככן את הבית, לשרטט תכנית (גם אם לא בצורה מקצועית) ולהבין איזה חפצים כמו: קרמיקה לבית, משטחי עץ, מוצרי טקסטיל ועוד, יתאימו לעיצוב הבית שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד