פסי נירוסטה לנגישות: הכרחי להזהרה מפני מכשולים

פסי נירוסטה לנגישות

פסי נירוסטה לנגישות מהווים את מוצר הבטיחות המתקדם והנפוץ ביותר, המותקן היום ברוב מוסדות הציבור, מבנים תעשייתיים ומבנים מסחריים, בתי ספר, קניונים שונים וכדומה. פס עשוי נירוסטה עם כפתורים מנגישים משמש לצורך אזהרת הולכי הרגל מפני מכשולים, והוא מיועד במיוחד עבור כבדי הראייה. אנשים אלו מתקשים לראות את המרחב שנפרש לפניהם, ולכן קשה להם יותר להתמצא בו ולהבין לאן בדיוק עליהם ללכת. פסי הולכה נועדו כדי להקל על חייהם ולאפשר להם להגיע ממקום למקום בצורה פשוטה ומהירה יותר. ניתן היום למצוא בשוק פסי הולכה שונים, העשויים מחומרי גלם שונים ובעלי כושר עמידות משתנה. פסי נירוסטה נחשבים לפסי ההולכה היעילים והבטיחותיים ביותר, היות והם נשמרים לאורך זמן, אינם מתבלים בקלות ומאפשרים לכל אחד ללכת לאורכם ובכך להגיע בצורה קלה ובטוחה ליעד שלהם.

 כפתורי נירוסטה לנגישות

פסי נירוסטה לנגישות – הדרך הטובה ביותר להתמצא במרחב ולהימנע ממכשולים

היום ניתן למצוא בשוק פתרונות נגישות מתקדמים, המיועדים לצורך הכוונת אנשים בעלי לקויות ראייה. פתרונות אלו מאפשרים לאותם האנשים לנוע בתוך מבנים ציבוריים, להגיע למחלקות ולמשרדים השונים שלשרותיהם הם זקוקים וליהנות מחופש תנועה במרחב הציבורי. פתרונות אלו יוצרים למעשה שפה טקטילית, שבה כבדי הראייה יכולים להשתמש כדי להבין את המסלול שבו הם אמורים ללכת. חלק מהפתרונות אמורים לסייע להם להגיע ממקום למקום, בעוד פתרונות אחרים נועדו להזהיר אותם מפני מכשולים שונים הקיימים לאורך הדרך. פס העשוי מנירוסטה למשל, יהיה קל ביותר להבדלה מהמרקם של הרצפה, דבר שיקל על כבדי הראייה להבין ולאתר את המכשול העומד לפניו. ניגוד מישושי וחזותי, יכול לסייע לאנשים אלו להבין את תוואי ההליכה ותוואי המסלול בצורה ברורה ובהירה יותר. לרוב פסים אלו יהיו צבועים בצבעים בולטים ונועזים יחסית, שמנוגדים לצבע של מרצפות הרצפה. בצורה כזו, כבדי הראייה יוכלו לאתר את הפסים האלו בצורה קלה יותר, לא רק בחוש המישוש אלא גם בחוש הראייה.

לסיכום, פסי נירוסטה לנגישות מהווים את אחד מאמצעי הנגישות היעילים והאפקטיביים ביותר. פסים אלו נועדו לכדי להקל על אנשים עם לקויות ראייה להתמצא במרחב, להגיע ממקום למקום ולהיזהר מפני מכשולים שונים המצויים בדרכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד