מתנות ממותגות

bag-2901756__340

הרעיון שעומד מאחרי פרסום באמצעות מוצרים הינו פרסום ממוקד המתבצע בנסיבות מיוחדות. הוא תורם למיתוג העסק, להגברת המודעות אליו, ליצירת יחסי ציבור טובים לו ולמנהליו ולהקדשת תשומת לב מיוחדת למקבל המתנה. אי לכך, בחירת מתנות ממותגותנעשית תוך כדי הפעלת שיקול דעת מיוחד, ויש צורך לבחור את המתנות המתאימות מתוך מחשבה גם על המקבלים אותן. שיקולים אלו, ואחרים נוספים, עשויים לגרום לכך שהמתנות תהיינה מוצלחות ותקדמנה את ענייני העסק.

מוצרי קידום אלו ניתנים בהזדמנויות מיוחדות. לעיתים, בחגי ישראל עת העובדים מקבלים מתנות חג, בעת אירועים חשובים בחיי העסק כמו: פתיחת קו ייצור, השקת מוצר, קיום כנס חשוב בהשתתפותו, השתתפות בתערוכות, בישול עסקה חשובה ובמקרים נוספים. בחירת המתנה נעשית על פי פרמטרים שונים דוגמת אופי העסק, סוג הלקוחות שלו, מידת החשיפה שמעוניינים לתת למוצרים, הרצון שהמתנה תהיה אינטימית ואישית או כזאת שגם בני משפחה ייחשפו אליה, מידת השימוש בה ושיקולים נוספים. 

יש מתנות ממותגות שמיועדות למשרד וכאלו הם מעמדי שולחן לעטים, לכרטיסי ביקור, סרגלים, משחקי חשיבה ועוד. אחרות מיועדות לשימוש לבית ולמטבח, וכאן מדובר על כוסות קרמיקה, סט סינרים, ועוד. יש מתנות שלוקחים אותן לפעילות חיצונית כמו: טיולים ופיקניקים, רחצה בים וכדומה, וכאן ניתן למצוא מגבות, חולצות, תרמילים ועוד. מתנות חיצוניות אלו נחשפות יותר לעין זרים ומידת חשיפת הפרסום עליהם גבוהה יותר מאשר אלו שנועדו למבנים סגורים. כל מתנה יוצרת אפקט אחר וכאשר הוא מצטבר ומגיע ממספר מישורים אזי המטרה מושגת.

מתנות ממותגות יכולות לנוע בין פשוטות שמחולקות לרבים לבין מיוחדות ואישיות שנועדו לאח"מים, מנהלים וללקוחות שרוצים ביקרם. האחרונים הם קובעי מדיניות, ממוקמים בצמתים חשובים ויכולים להשפיע רבות על הקשרים עם העסק. אנשים אלו יכולים גם להעביר חוות דעת לחבריהם וללקוחות נוספים, ומשום כך, יש עניין מיוחד לתת להם את תשומת הלב הנדרשת. אנשים, ככלל, אוהבים לקבל מתנות ואף יודעים להעריך אותן, על הדרך הם נחשפים לפרסום וכך מושגים מספר אלמנטים חשובים שתורמים לפרסום וליחסי ציבור של העסק ומנהליו האדיבים. מומלץ לרכוש מתנות אלו אצל משווקים המומחים לנושא.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד