הלוואות לחברות – המשתנים שאנחנו צריכים לבחון לפני שאנחנו לוקחים הלוואה

office-594132__340

כשאנחנו רוכשים דירה הוא לוקחים משכנתא, כשאנחנו קונים רכב מחברת ליסינג אנחנו לוקחים הלוואת מימון, במקרים רבים בשביל לערוך אירועים או לרשום את הילדים ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה אנחנו לוקחים הלוואה. הלוואות זה עניין טבעי, בלעדיהן אי אפשר לקיים כלכלה בריאה.

לכן, אין זה מפתיע שבעלי עסקים רבים נוטלים הלוואות לצרכים שונים, הלוואות לחברות. זה טבעי במיוחד אם מסתכלים על המשק הישראלי ועל הבעייתיות שיש בלא מעט ענפים. מצד אחד, שוק פנימי קטן, מצד שני, תחרותי מאוד בענפים מסוימים, ריכוזי מאוד בענפים אחרים (מה שגם משפיע על ענפים תחרותיים מבחינת מחירים), מצד שלישי, מדובר בשוק שנאלץ להתחרות עם חברות שיכולות לייצר בחצי מחיר (חברות מסין והודו) ויש להן שווקים הרבה יותר גדולים ומשמעותיים, גם שווקים מקומיים וגם שווקים בינלאומיים.

על פי מה שתיארנו, באופן די ברור, הלוואות לחברות זה אחד הכלים בהם ניתן להשתמש בשביל להתמודד עם מגוון רחב של בעיות אשר המצב בו חברות ישראליות מוצאות את עצמן, הרבה פעמים לא באשמתן. 

אילו משתנים אנחנו נבחן לפני שניקח הלוואה

בטרם אנחנו נחליט לפנות למסלול של הלוואות לחברות, עלינו לנקוט בשני תהליכים. הראשון, לבחון מה הם באמת הצרכים שלנו וכמה אנחנו נצטרך לשלם עבור זה.

השני, מה בדיוק מציעים לנו, מה כולל המסלול של ההלוואה.

לגבי התהליך הראשון, אנחנו צריכים לייצר תוכנית עסקית ברורה בשביל להבין מה הם הצרכים שלנו, לשם מה אנחנו רוצים לקחת הלוואה, הרי סביר להניח שלא עבור כל דבר אנחנו נרצה לקחת הלוואה שתדרוש מאיתנו החזרים חודשים על פי טווח זמן כזה או אחר.

לכן אנחנו נייצר תוכנית שתעזור לנו לבחון, מה מצבנו, לשם מה אנחנו לוקחים הלוואה, כיצד היא יכולה לעזור לנו, וכיצד אנחנו מתכוונים להחזיר אותה.

לגבי התהליך השני, הרי שאנחנו נבחן מה מציעים לנו, מה כוללות ההלוואות, מה הריביות, מה הם תאי ההחזר וכן הלאה. כל דבר כזה יכול להשפיע כך או אחרת על ההחלטה שלנו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד