פיתוח מוצר – מה אנחנו צריכים לדעת לפני שאנחנו ניגשים לזה

organization-chart-1989202__340

אחד התחומים הבולטים ביותר בשנים האחרונות, הוא התחום של פיתוח מוצר. לא מעט חברות מעסיקות מחלקות שלמות של מומחים בתחום זה ועם השנים גם נוצרו מקומות אשר מחזיקים סטודיו שמטרתו לבצע עבודות של פיתוח מוצר מבחוץ, כלומר עבור חברות אחרות.

תחום זה הוא בולט מאוד בשנים האחרונות, הן בגלל שבלעדיו אנחנו לא יכולים לפתח מוצרים בצורה נכונה ומסודרת, חשוב לא פחות, בלי מומחים בתחום זה, היכולת שלנו לבצע את כל התהליך מתחילתו עד לסופו, קרי עד השלב בו המוצר הופך מרעיון למציאות, היא מאוד נמוכה.

כאן למעשה טמונה המשמעות האמיתית של הרעיון. כלומר, בשביל שאנחנו נוכל להביא לכדי מצב בו המוצר שלנו הופך להיות אמיתי, אנחנו חייבים להחזיק אנשי מקצוע שיהיו מסוגלים לפתח את התהליך בצורה נכונה. זה מתחיל מכך שעליהם לדעת מה אנחנו רוצים לעשות, מה עומד מאחורי הרעיון שלנו, זה ממשיך בכך, שאנחנו חייבים לייצר תהליך מסודר וברור של מחקר. בצורה כזו פיתוח המוצר הוא הרבה יותר נכון.

כיצד עובדים עם גורם חיצוני על פיתוח מוצר

כשאנחנו עובדים עם אנשים מטעמנו, אז התהליך הוא די ברור, די נוח, המפתחים הם חלק בלתי נפרד מתהליך הפיתוח ואחר כך מתהליך הייצור. אך כשאנחנו עובדים עם חברה חיצונית, יש לכך משמעויות אחרות, הרי הם לא יודעים במה אנחנו עוסקים והם לא יודעים מה הכוונה שלנו. 
לכן בשביל שהתהליך יתבצע ויושלם, על הצוות של אותה חברה לעבוד איתנו בצורה מסודרת, להבין מה המשמעות של המוצר אותו אנחנו רוצים לפתח, עבור מי אנחנו רוצים לפתח אותו, מה המטרה שלו וכדומה.

צריך לומר, יכול להתבצע, אך ורק אם יש לנו רעיון מסודר, ברור, רעיון מוגדר לשם מה אמור לשמש המוצר, מה המטרה שלו ואת מי הוא אמור לשרת. אם אנחנו יודעים את כל זה, אז קל יותר לדעת כיצד לפתח את המוצר, באילו אמצעים, עם אילו חומרים, כיצד לבנות וכיצד לעצב אותו. כשהמוצר יהיה עשוי בצורתו הראשונית, יהיה כבר קל לשפר אותו בהתאם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד