איך בונים חנות וירטואלית

חנות וירטואלית

אם נכנס לאתר אינטרנט, בוודאי אם הוא אתר מסחרי שנועד לשווק ולמכור מוצרים או שירותים, אנחנו נוכל לראות שיש משמעות לכל פרט ופרט באתר, יש מאפיינים מסוימים וכל אחד מהם יש לו מטרה, כל אחד נועד לקדם דבר מסוים, בין אם זה באתר ובין אם במרחב שמחוץ לאינטרנט.

כך בדיוק גם חנות וירטואלית שאנחנו בונים בתוך האתר. הרי בסופו של דבר, יש לנו מטרה והיא שהגולשים ייכנסו לאתר שלנו, ייכנסו לחנות וירכשו מוצרים. אז מן הסתם, המטרה שלנו בחנות, בכל מאפיין, הוא לקדם את האפשרות שהגולש ירכוש מוצר מסוים. אנחנו לא רוצים שהוא יפספס שום פרט, אנחנו רוצים שהוא ידע בדיוק אילו מוצרים יש, ושהוא ייכנס אל העמודים בהם הוא יוכל למצוא אותם.

חנות וירטואלית

בסופו של דבר, כאשר אנחנו בונים חנות וירטואלית, אנחנו צריכים לאפיין אותה כך, שהיא תהיה ממוקדת לצרכים של כל גולש. בין אם זה באופן ישיר או עקיף. למשל, אם אנחנו יוצרים חנות אנחנו יכולים לאפשר לגולשים להירשם אליה, על פי מאפיינים מסוימים של מין וגיל, אנחנו נוכל לתאם להם מוצרים שיתאימו באופן ספציפי לכל אחד מהם וכן אנחנו יכולים לנקוט בגישה דומה על פי רכישות עבר. כלומר, אנחנו נוכל לבחון את מה שהם קנו בעבר, ועל פי זה להציע להם מוצרים שיכולים להתאים להם.

בניית חנות וירטואלית, כמו זו שניתן לעשות דרך אישופ, היא סוג של אומנות, לא פחות מאשר בניית חנות פיזית. לכאורה, כאשר אנחנו בונים חנות פיזית אנחנו צריכים לחשוב איזה מוצרים לשים בפרונט ואיזה מאחור, איזה מוצרים לשים בחלון הראווה ולקדם אותם ואיזה לא, באילו מחירים למכור אותם ועוד. זה לא שונה מאשר חנות וירטואלית, הרי אנחנו צריכים לבחון אילו מוצרים להציע ללקוחות שלנו בעמוד הבית של האתר או של החנות ואילו מוצרים פחות להבליט, אנחנו צריכים לחשוב כיצד להפוך את השיטוט בחנות לנוח ופשוט ולהעניק לגולשים שלנו חווית קנייה ייחודית. כך הם ייהנו ויחזרו אלינו שוב ושוב כאשר ירצו לקנות מוצרים דומים לאלה שאנחנו מוכרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד