טיפוס לקילימנג'רו

טיפוס לקילימנג'רו

לא מעט אנשים אוהבים טיולים המשלבים בהם אתגרים ואקסטרים. אחד מסוגי הטיולים הפופולאריים ביותר בתחום האתגר והאקסטרים הינו טיול טיפוס. טיול טיפוס יכול להיות מורכב יותר או פחות. כיום, ישנם לא מעט בתי מלון וחברות שונות ביעדים אטרקטיביים בחוץ לארץ, המציעים טיולי טיפוס איכותיים על הרים המצויים באזור. במידה והתנסית כבר בכמה טיולי טיפוס ואתה מודע ליכולות שלך בתחום הטיפוס, תוכל לעלות שלב ולבחור לך טיול טיפוס מאתגר מאוד על הרב גבוה בחוץ לארץ. אחד מסוגי הטיולים הפופולאריים ביותר בתחום טיפוס הרים בחוץ לארץ הינו טיול טיפוס לקילימנג'רו.

טיפוס לקילימנג'רו

מהו הר קילימנג'רו

קילימנג'רו הוא ההר הגבוה ביותר בטנזניה ובאפריקה. פסגת ההר מגיעה לגובה של 5895 מטרים. מדובר על הר רחב מאוד המוגדר כהר געש רדום. להר יש שלושה לועות עיקריים, אשר מגיעים אליהם במהלך הטיפוס.  ההר מכיל בו קרחונים ובמהלך הטיפוס ניתן להיחשף אליהם. מדובר ביעד טיפוס מאוד פופולארי עבור מטפסים חובבנים בתחום ולאו דווקא מקצועניים. ההר עצמו לא דורש ידע טכני רחב ומשמעותי, אלא הוא דורש יכולת פיזית של הליכה ממושכת לצורך טיפוס ההר ויכולת טובה להסתגל לגובה ולהתרגל לקור השורר במהלך הטיפוס. החודשים המומלצים ביותר עבור טיפוס בהר זה הינם יוני- אוגוסט ובינואר- פברואר. לא מעט מטיילים מהארץ ומרחבי העולם המעוניינים לחוות חוויה מאתגרת וייחודית של טיפוס הר, מגיעים לטנזניה בכדי לטפס על הר הקילימנג'רו.

כיצד תתכונן לטיפוס על הר קילימנג'רו

אם גם אתה מעוניין לטפס על הר קילימנג'רו, כדי שתערך לטיפוס זה בצורה הנכונה והטובה ביותר. ראשית כל, כדאי שתטפס לפני על הר נמוך יותר וכדי לבדוק כיצד אתה מתמודד עם התרגלות לחוסר האוויר שיש בהר גבוה, לקור ולטיפוס. אם כבר טיפסת על הרים נמוכים יותר בעבר, כדאי שתחפש לך משלחת טיפוס אשר תוכל לטפס יחד עמה. כמובן שמשלחת זו תכלול גם מדריך המכיר את ההר ואת הטיפוס בו, אשר יוכל לסייע למשלחת כולה לצלוח את תהליך הטיפוס בצורה הטובה והבטוחה ביותר ולהגיע אל ראש ההר תוך פרק הזמן שהקצבתם לכך מראש.

רוצים לדעת עוד? לחצו כאן

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד