תווי מזון – למה צריך אותם?

תווי מזון

תווי המזון הם אותן מדבקות מוכרות המופיעות על כל מוצר שאנו רוכשים, תוך שעל תווי המזון ישנה רשימה ארוכה של כל מה שצריך לדעת על המוצר. תווי מזון הינם אלמנטים המחייבים בתהליך ייצור מוצרים וזאת משום שמשרד הבריאות מחייב את יצרני המזון לפרט לצרכן את כל מה שהוא צריך וחייב לדעת על המזון שהוא צורך.

מה כתוב על גבי תווי מזון?

תווי מזון עד כמה שהם קטנים ביחס למוצר או ביחס לכל דף או מסמך, הם מדבקה קטנה שעליה מופיעים שלל נתונים כמו: שם המזון, פרטי היצרן או המייבא, מרכיבי המוצר, תכולת המוצר והמשקל שלו, הוראות אחסנה, סימון תזונתי, הובלת המוצר, כשרות ,הוראות שימוש ועוד. באמצעות סימון של המזון בדרך המעבדה יכול הצרכן לבחון את המוצר להחליט כמה לצרוך ממנו והאם כדי לו לצרוך את המוצר.

חקיקה בנוגע לתווי מזון

אם אתם מעוניינים לייצר מוצרי מזון, חשוב שתדעו כי בכל הנוגע לחקיקה בארץ כמו גם במדינות אחרות – תווי מזון הינם חייבים בעת ייצור מוצר מזון מכל סוג החל ממזון תינוקות עד למזון למבוגרים ואף לבעלי חיים.

תווי מזון

נוסח החקיקה הרשמי קובע כי אסור שתהיה סתירה בין מה שכתוב לבין מה במוצר מכיל, שכן אם הדבר אירע צפוי היצרן לעונשים הקבועים בחוק.

אז כיצד משיגים תווי מזון?

כיום ישנן חברות המתמחות בתחום ייצור תווי המזון תוך בדיקת המזון והתוויה.

חברות מומחיות מסוג זה מספקות כמה וכמה שירותים הכרחיים ביניהם:

  • בדיקת תווים – החברות בודקות את התווים ומוודאות כי הם עומדים בתקן של משרד הבריאות.
  • חישוב ערכים – חברות אלה מסייעות בחישוב ערכים תזונתיים.
  • בניית תוויות חדשות – לחברות מומחים הבונים תוויות חדשות בהתאמה לחוק.
  • תרגום תוויות – לחברות מתרגמים אשר ממחים בתרגום תוויות לעברית.
  • שדרוג מוצרים – עוד ניתן לקבל שירות של שדרוג ושיפור ערכים תזונתיים במוצרים
  • ייעוץ – המומחים של חבור ייצוג המזון והתוויות מספקים ייעוץ ליצרני המזון.

אז אם אתם זקוקים לשירותי הקשורים לתווי מזון, זה הזמן לבחור בשירותים של חברות האחראיות על אספקת תווי מזון חוקיים ליצרני מזון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד