מה זה רשת ארגונית?

analytics-2697949__340[1]

אחת משיטות העבודה המסקרנות ביותר עבור ארגונים בזמן האחרון היא שיטת עבודה שנעשית על ידי רשת ארגונית. אחת השיטות וטכניקות העבודה הבולטות שמאפשרות התנהלות טובה יותר בארגון היא שיטת mpls. אבל מה זאת בכלל השיטה? כל מה שצריך לדעת בהמשך.

mpls  היא בעצם  טכניקה נושאת נתונים עבור רשתות תקשורת בעלות ביצועים גבוהים. השיטה מפנה נתונים מצמתי רשתות ומעבירה נתונים בין רשתות בארגון וזאת בהתבסס על תוויות נתיב קצר ולא על כתובות רשת ארוכות, תוך הימנעות מבדיקות מורכבות בטבלת ניתוב.  התוויות של השיטה מזהות קישורים וירטואליים (נתיבים) בין צמתים מרוחקים ולא נקודות קצה. MPLS היא שיטה אשר מסוגלת לתמצת מנות של פרוטוקולי רשת שונים, תוך שהיא תומכת במגוון טכנולוגיות גישה, כולל T1 / E1, ATM, Frame Relay ו- DSL.

MPLS הוא רשת ארגונית שניתנת להרחבה באופן עצמאי כאשר מגוון ההחלטות של ההעברה נעשות אך ורק על תוויות, ללא צורך בבחינה של כלל החבילה של הרשת.  באמצעות השיטה ניתן ליצור מעגלי תקשורת מקצה לקצה על פני כל סוג של אמצעי תחבורה, באמצעות כל פרוטוקול. היתרון העיקרי בשיטה היא היכולת לבטל את התלות בטכנולוגיית OSI (שכבה 2)  תוך סנכרונים אופטיים שמאפשרים קשר מאובטח בין העובדים בארגון.  רשת ארגונית מסוג mpls פועלת בשכבה הנחשבת בדרך כלל לשכבה המסורתית של שכבת OSI 2 (שכבת קישור נתונים) לבין שכבה 3 (שכבת רשת), ולכן היא מכונה לעתים קרובות פרוטוקול שכבה 2.5. הפרוטוקול נועד לספק שירות אחיד נושא נתונים הן ללקוחות מבוססי מעגל והן לצרכי מיתוג ומודלי שירות.  כיום רבים ה א גונים הנעזרים בטכנולוגיה מסוג זה, וזאת גם כדי ליהנות מרשת ארגונית יעילה יותר שניתנת להשתלבות בתהליכי העבודה הקיימים וגם לצורך קבלת מקסימום אבטחה של התכנים הקשורים לארגון.  כיום ניתן למצוא שלל טכנולוגיות שמספקות את ההגנה הזאת תוך שטכנולוגיית mpls נחשבת אחת השיטות הטובות ביותר שישנן בתחום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד