תמא 38 התחדשות עירונית

תמא 38 התחדשות עירונית

חולמים לגור בדירה חדשה מהניילונים, בבניין מודרני ומעוצב ולא לשלם דבר? תוכנית תמ"א 38 תיקון 2 מאפשרת לכם בדיוק את זה. במסגרת ההתחדשות העירונית, הוסף תיקון לתוכנית המוכרת תמ"א 38, ובמקום לשפץ ולחזק את המבנה, תוכלו כעת לגור בבניין חדש, מעוצב, בדירה מרווחת עם מרפסת, מעלית ואפילו חנייה. אז איך זה בדיוק עובד?

התהליך המקוצר לדירה חדשה

מדינת ישראל רואה בתהליך ההתחדשות העירונית ככלי חשוב לשפר את התשתיות, את איכות החיים ולהגדיל את היצע הדירות. בעוד הפרויקט המסורתי של פינוי בינוי מצריך הסכמה של בעלי נכסים במספר בניינים, התהליך המהיר של פינוי בינוי הינו תיקון מספר 2 לתמ"א 38, המאפשר למבנה יחד לבחור בהריסה ובנייה מחודשת. משך הזמן לביצוע פרויקט זה הינו קצר, והוא מאפשר לבעלי הנכס להגדיל את ערך הדירה שלהם וליהנות מסביבת חיים מודרנית ובטוחה.

תמא 38 התחדשות עירונית

איך זה עובד?

בכדי ליהנות מתמ"א 38 התחדשות עירונית, יש להשיג הסכמה של 80% מבעלי הזכויות בנכס. אחרי שעברתם את המשוכה הראשונה, הדרך היא קצרה. בחירת היזם של הפרויקט, בשילוב של יעוץ משפטי, יביא לכדי הכנה של תוכנית מבנה חדשה, הכוללת בטוחה הגדלה של שטח הדירה הקיימת, תוספת של מרפסת, חדר ביטחון, מעלית, חנייה, לובי, פיתוח סביבתי וכמובן החלפה של כל התשתיות הקיימות. מעבר לאלמנטים החיצוניים, גם פנים הנכס יזכה לשדרוג, מאחר ומדובר בבנייה חדשה לחלוטין, החל מהריצוף וחיפוי הקירות, ועד למטבח, חדרי האמבטיה ועוד. היזם יהיה זה שאחראי להעביר את התוכנית לאישור בכל הגופים הנדרשים, וכן לדאוג לדיירים לדיור חלופי במשך תקופת הבנייה. בסופו של תהליך, כאשר המבנה יושלם, יוכלו בעלי הנכס לחזור אל דירותיהם החדשות והמודרניות.

מאיפה מתחילים?

בכדי ליהנות מהתחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38, יש קודם כל להגיע לכדי הסכמת בעלי הנכסים. מומלץ לדון בכך באספת דיירים בשלב הראשון. כאשר נראה שיש נכונות, ניתן להתחיל לבקש הצעות מיזמים, לקבוע פגישות, לכנס את כל הדיירים ולגבש יחדיו את תוכנית העבודה שתוביל אתכם אל דירה חדשה ומרווחת במהירות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד