מהו ניהול סיכונים פיננסיים

ניהול סיכונים פיננסיים

גופים עסקיים רבים זקוקים לייעוץ והכוונה בתחום הפיננסי, על מנת לקבל החלטות נכונות ובכדי לבצע פעולות נכונות בתחומים שונים הקשורים לשוק ההון והכספים. מכיוון שמדובר לא פעם בהחלטות שונות או ביצוע פעולות שונות אשר יכולות להוות סיכון ממשי לגופים הללו, הרי שכל פעולה או החלטה חייבת להתבצע מתוך פן רציונאלי מובהק העוסק בסיכונים הנתונים בכל החלטה אל מול הרווח שהיא יכולה להסב לאותו גוף. כיום, קיימות חברות העוסקות בתחום ניהול סיכונים פיננסיים. אנשי המקצוע אשר עוסקים בתחום הם אנשים המכירים את שוק ההון ותחום הכספים על בורים ובכוחם להעניק סיוע לכל גוף פיננסי, עסק או חברה אשר מעוניינים לבצע פעולות שונות הנוגעות לתחומים הללו.

>>> צריכים ייעוץ פיננסי מקצועי? הכירו את גדעון בן נון

ניהול סיכונים פיננסיים

ניהול סיכונים פיננסיים – במה בעצם מדובר?

בעבר, עסקים, חברות וכל גוף פיננסי באשר הוא, נאלצו לקבל את כל ההחלטות הפיננסיות שלהם בעצם. לא פעם החלטות שונות הוגדרו כאופן כלשהו כהימור. חברות ועסקים רבים נפלו בשל העובדה שלא ידעו להיערך היטב למצבים שונים שבהם חלו תמורות בשוק ההון אשר השפיעו על החלטות שונות שקיבלו או שפשוט לא קיבלו החלטות פיננסיות בצורה נכונה. כיום, כמעט כל גוף פיננסי מעסיק יועץ ניהול סיכונים פיננסיים, אשר מסייע בכל ההחלטות והפעולות הנוגעות לשוק ההון והכספים. הייעוץ של אותו היועץ מתבסס על היכרותו עם שוק ההון והכספים על כל רבדיו, על הכרות עם סוגי מקרים שונים בארץ או בעולם שבגינם חברות קרסו כלכלית או חוו משבר חמור ועוד. תוך עיבוד כל הנתונים החשובים וההכרחיים, בכוחו של היועץ לסייע לגוף פיננסי להתכונן לכל מצב היטב ולקבל החלטות בצורה נכונה.

כיצד לבחור בצורה הטובה ביותר חברה לניהול סיכונים

מכיוון שעבור לא מעט גופים פיננסיים, חברה לניהול סיכונים יכולה להוות את ההבדל בין קריסה כלכלית לבין תשואה רווחית, הרי שחשוב מאוד לבחור את החברה בצורה הטובה ביותר. חברת אג'יו היא חברה פרטית העוסקת בין היתר בתחום ניהול סיכונים פיננסיים. בראש החברה עומד המנכל ד"ר גדעון בן נון. לד"ר גדעון בן נון יש ותק וניסיון בתחום שוק ההון והכספים והוא מוביל את אנשי הצוות שלו לקבלת החלטות טובות ונכונות לכל גוף או חברה אשר בוחרים להיעזר בשירותו בתחום זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד