רשלנות רפואית בבעלי חיים – יש חיה כזו?

רשלנות רפואית בבעלי חיים

אחת השאלות המשפטיות המעניינות שעולה בשנים האחרונות היא, האם יש לחיות זכות לייצוג משפטי. לכאורה זו שאלה מוזרה, הרי איך חיה אמורה לייצג את עצמה, על מה, כיצד מחליטים שהיא צריכה ייצוג משפטי? יש מגוון דיונים בנושא וצריך לומר שבמקרים רבים, לפחות אלו שמגיעים לתקשורת, התשובה היא חיובית, יש לחיה זכות לייצוג משפטי ומן הסתם היא מיוצגת על ידי בני אדם שמרגישים חובה לעמוד מאחוריה.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, תופעה חדשה שקשורה בצורה מסוימת לשאלה זו, אף על פי שהיא מעט שונה. אנחנו יכולים לראות לא מעט אנשים שלקחו את בעלי החיים שלהם, לרוב כלבים וחתולים אך לא רק, אל וטרינר, קיבלו ממנו טיפול רשלני ולכן הם תובעים אותו על רשלנות רפואית בבעלי חיים.

רשלנות רפואית בבעלי חיים

אנחנו שמענו עד היום רק על רשלנות רפואית בבני אדם, אז איך פתאום יש דבר כזה רשלנות רפואית בבעלי חיים, למה זה בכלל קיים? יש לכך כמה הסברים, אך לפני כן חשוב לומר שהחוק בהחלט מתיר לתבוע וטרינרים על רשלנות רפואית בבעלי חיים ובצדק.

נניח ואנחנו מגדלים כלב אשר בשלב מסוים חלה במחלה פשוטה, אך בגלל טיפול רפואי רשלני של וטרינר הוא חלה עוד יותר או מת, לצערנו. מן הסתם אותו וטרינר, בהנחה ואכן הוא נקט בגישה רשלנית, צריך להיענש על כך. הן על הצער ועוגמת הנפש שנגרמה לנו, הן על העלויות הכלכליות של הטיפול שיידרש בכלב או נדרש, והן על עצם זה שלא מעד מאחורי השבועה שלו כוטרינר לעשות ככל שהוא יכול בשביל להעניק טיפול מסור ונכון לכלב.

יש מקרים מסוימים בהם רשלנות רפואית בבעלי חיים יכולה להיות עסק שעולה מיליונים לבעלים שלה. למשל, אם וטרינר מעניק טיפול רשלני בסוס אשר נועד להרבעה, מן הסתם זה יכול להיות דבר שישפיע מבחינה כלכלית באופן מהותי על בעליו של הסוס. זה נכון גם במקרים אחרים, למשל כשמדובר בחיות שמספקות חלב, צמר או כל דבר אחר. לכן רשלנות רפואית בבעלי חיים היא דבר מהותי.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד