על מה חשוב לשים דגש כאשר מנהלים עסק?

checklist-41335__340[1]

מדוע עסק אחד מצליח ואילו השני קורס? זוהי שאלה שמי שיהיה לו תשובה עליה יוכל להיות מיליונר. נראה כי הדבר נעוץ ביכולות הניהול של מנהל העסק ולא באיזה נוסחה פשוטה שהקפדה עליה תבטיח את קיום העסק. ובכל זאת נראה כי ישנו גורם אחד שהינו אקוטי להצלחה של עסק והוא היכרות עם השוק שבו פועלת החברה. ככל שבעלי העסק יבינו יותר טוב את השוק של החברה כך הם יגיעו לתוצאות טובות יותר. בעל חברה שלא ישכיל להכיר את השוק של החברה שלו יקלע לבעיות וקשיים ולא סביר שיצליח לשרוד בעסק הרבה זמן. אנחנו חייבים להבין זאת ולפעול בהתאם לכך ולעשות הכול בכדי לנהל את העסק שלנו בצורה הרבה יותר חכמה מהמתחרים שלנו. רק כך נוכל להבטיח כי ננהל את העסק שלנו בצורה הטובה והאיכותית ביותר שיש.

מחקר שוק – מה זה כולל?

אם כן ביצוע מחקרי שוק הוא המפתח להצלחת העסק שלכם לפחות בשלבים הראשונים של השקת המוצר שלכם לשוק. מחקרי שוק רציניים חייבים לכלול התייחסות למתחרים שלכם, למוצרים שלכם ולעוד שלל רחב של דברים. ככל שמחקרי השוק שלכם יהיו יותר קפדניים ויכללו יותר ויותר פרטים על העסק שלכם כך אתם תגיעו לתוצאות יותר טובות. אין כל ספק כי מחקרי שוק חייבים להיעשות על ידי כל חברה הרוצה להשיק מוצר חדש וכך להבין טוב יותר מה הלקוחות של החברה רוצים והיכן הם חושבים כי ישנו מחסור בשוק, מחסור עליו החברה שלכם יכולה לענות.

מחקר שוק – מדוע להסתייע בחברה חיצונית?

שימו לב, ביצוע של מחקרי שוק מחייב מקצועיות עצומה והבנה עמוקה של ניתוחים סטטיסטים ועל כן רוב החברות לא יכולות לבצע מחקר שוק לבד. אין זה משתלם לחברה להחזיק מחלקת מחקר שתנתח את הנתונים הנאספים במחקר שוק ועדיף לה לפנות לחברה חיצונית שתסייע לבצע את מחקרי השוק. כך תבטיחו כי המחקר הוא עדכני, תקף ואיכותי וכי הוא נותן לכם את המענה השלם ביותר שיש על עולם המחקר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד