מערכת לניהול עסק

businessman-2753324__340[1]

עסקים בינוניים וגדולים בעלי מחזורי כספים גדולים, יחסית, חייבים להיות מנוהלים ביעילות מקסימאלית. במערכת "מבולגנת" יש חשש תמידי לשיבושים ברמות שונות. לעיתים, זה אי גביית כספים בזמן או חוסר תשומת לכסף שלא מגיע, לשיווק שאינו יעיל, לחוסר תקשורת בין מחלקות שונות, לחוסר מידע שמגיע ממחלקת משאבי אנוש עד לאחרון העובדים, מקשר לא תקין מול לקוחות וספקים ולעוד כשלים אחרים. חוסר שליטה עלול לגרום להידרדרות העסק, ובמקרים קיצוניים, אף לקריסתו. מערכת לניהול עסק מסייעת למנוע כשלים אלו ואחרים נוספים.

יתרונות רבים

המערכת פועלת בכל תחומי הארגון ומספקת מידע ודו"חות רלוונטיים להנהלה המרכזית ובמידת הצורך גם להנהלות הביניים והנהלות המחלקות. ויסות קבלת המידע וסיווגו ניתנת לשליטה. האפשרות הניתנת למנהלים להיות קשורים למערכת אחת מייעלת מאוד את שיתופי הפעולה. תוכנת הנהלת חשבונות קשורה בממשק למשאבי אנוש ולשעוני נוכחות מצד אחד, ומצד שני, למס"ב ולרשויות מס הכנסה ומע"מ. כך תימנענה טעויות פנימיות מול העובדים ומול גורמים ממשלתיים האוכפים את החוק.

תהליכים ארגוניים

מערכת לניהול עסק מסייעת לתכנון תקציבי. לכל עסק יש תקציב שנועד למטרות שונות. חלקן, לניהול שוטף והאחר לפיתוח, להשקעות ולמשימות מיוחדות.  בכל עסק מתרחשים תהליכים שונים וניהולם והבקרה עליהם הכרחיים לצורך התמקדות בהם, לבדיקתם בעת הביצוע ולהסקת מסקנות תוך כדי ולאחר מכן. למעשה, התהליכים השונים הם לב ליבו של  כל עסק והם פועל יוצא של האסטרטגיה שנקבעת על ידו. קבלת דיווחים מהמערכת בזמן אמת, קבלת מידע, אספקת טבלאות שונות ועוד מחדדות עבור המנהלים את תמונת המצב.

שירות ותמיכה מקצועית

מערכת לניהול עסק תורמת, איפה, בכל המישורים ואף משפיעה על התרבות הארגונית שלו. מומלץ לרכוש מערכת כזאת או לשכור אחת מחברה אשר מתמחית בתחום. ברשות החברה יש מערכות אשר פועלות בהצלחה בארגונים שונים ויעילותן המוכחת היא אבן בוחן נהדר. ברור כי יש צורך להתאים את המערכת לצרכי הארגון ואת זאת עושים מומחי החברה המספקת. הם גם מלווים את החברה ככל שנדרש ומספקים תמיכה טכנית ומקצועית לפתרון בעיות ושאלות. ניתן לאחסן את כל המידע המופק מהתוכנה בענן, וכך, ניתן להפעילה ממקומות שונים ובאמצעים מגוונים.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד