מס על שכר דירה

מס על שכר דירה

אחת הבעיות הקשות במדינת ישראל, כידוע, הוא משבר הנדל"ן. כולם מכירים את הסיפור, יש יותר מדי ביקוש ופחות מדי היצע, המדינה לא משחררת קרקעות אז אי אפשר לבנות, אנשים מחזיקים מספר דירות לצורך השקעה וגובים עליהן שכר דירה, ובינתיים כשהביקוש נמוך, המחירים עולים, הן מחירי הדירות והן מחיר שכר הדירה.

ישנן דרכים שונות להתמודד עם המצב, בין היתר דרך מס על שכר דירה. המדינה יכולה להחשיב את הדירה כמקור הכנסה ובצדק, ועל כן צריך לשלם עליה מס הכנסה. לא משנה אם מדובר בדירה אחת או יותר, הרי שהמדינה גובה מס על שכר דירה.

מס על שכר דירה

המקרים בהם המדינה לא גובה מס היא, כשהיא מאפשרת לקבל פטור, במידה וסכום שכר הדירה איננו מגיע לסך של 5,010 שקל בחודש, בתנאי שמדובר בדירת מגורים לצורך מגורים ולא לצורך מסחרי או אחר. במקרה ומרוויחים יותר מהסכום המדובר, בין אם זה בדירה אחת או מעבר לכך, הרי שיש לשלם מס הכנסה מגובה התקרה ומעלה. כלומר לא משלמים על כל הסכום אלא רק על חלק מהסכום. ,

ישנם דרכים שונות כיצד לגלגל את הסכום של המס, כך שלא נצטרך לשלם אותו. מן הסתם אנשים תמיד ישנו לגלגל ולחפש פרצות בשביל למצוא פטורים שונים שימנעו מהם את החובה לשלם את המס. אחת הבעיות היא, שבמידה ולא מוצאים את הדרך, אז פשוט מגלגלים את החוב על השוכר, ומגדילים למעשה את שכר הדירה באופן כזה שדרך הסכום שהוא משלם, המשכיר יוכל לשלם את המס מבלי להוציא אותו ישירות מכיסו.

בשביל לקבל פטורים או הנחות במס על שכר דירה, רצוי להשתמש בשירותיו של רואה חשבון מומחה. הוא ידאג כבר לבחון את כל האפשרויות, המשמעויות והאם ישנן דרכים בשביל לקבל פטור או הנחה. גם במידה וזה לא נראה בעין בשלב הראשון, סביר להניח שבהמשך הוא ימצא את הדרכים כיצד להביא לכדי הפחתה משמעותית בסכום המס, עד לכדי פטור מלא. הכל תלוי כמובן בפרטים ובנתונים של המשכירים ואם מוצאים את הסעיף המתאים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד