מתי נצטרך עורך דין מסחרי?

עורך דין מסחרי

אנשים רבים שואלים את השאלה מה התפקיד של עורך דין מסחרי ומתי נצטרך עורך דין מסחרי. ובכן, עורך דין מסחרי שייך להתמחות העוסקת במשפט האזרחי – כל מה שקשור ליחסים בין אדם לחברו כמו למשל דיני נזיקין, דינים חוזים ועוד. עורך דין מסחרי ידון ויעסוק בסוגיות הקשורות לפעילות של חברות מסחריות ויסייע בתהליכים משפטיים כמו למשל איך מקימים חברה בע״מ, איך מפרקים חברה במצבים של פשיטת רגל, איך מבצעים מיזוג בין חברות ועוד.

בנוסף, עורך דין מסחרי מתעסק בכל מה שקשור לחתימת חוזים מול חברות, הסכמים, ייעוצים משפטיים לחברות גדולות, השקעות, רכישות ועניינים נוספים הקשורים לעולם המסחר, הצרכנות והקניין.

עורך דין מסחרי – תפקידים

עורך דין מסחרי עוסק בנושאים שונים הקשורים לתעשייה, מסחר והיבטים פיננסיים. עליו להעניק שירותי ייעוץ מנקודת המבט של החברה ולייצג אותה במצבים של תביעה אל מול הרשויות השונות וכמובן אל מול בית המשפט.

בשונה מעורך דין אזרחי המייצג ישות מסוימת, עורך דין מסחרי ברוב רובם של המקרים מייצג מול בית המשפט חברה, תאגיד, ארגון או עמותה.

בין השאר עורך דין מסחרי עורך הסכמים מסחריים עם לקוחות, עובדים וספקים, מסייע בתהליכים של הקמת חברות, עורך תקנונים, הסכמי השקעה ועוד.

תפקידו של עורך דין מסחרי הוא לייצג חברה או ארגון אל מול הרשויות השונות כמו למשל משרד הוצאה לפועל, רשות המיסים, רשם הפטנטים, רשם השותפיות, ועדות ממשלתיות וכדומה.

זה למעשה מעיד על עוד הבדל מהותי בין עורך דין העוסק בתחום הפלילי למשל לעורך דין מסחרי. בעוד עורך דין פלילי מייצג את הלקוח מול בית המשפט, עורך דין מסחרי מתמודד עם כל מיני סיטואציות אל מול הרשויות השונות ולא רק מול בית המשפט.

בהיותנו ניצבים לפני בחירה של עורך דין מסחרי עלינו לבחון את רמת המקצועות, הניסיון, המיומנויות והאסרטיביות שלו תוך התייחסות למתן תשומת לב, זמינות ויחד אישי. מומלץ לבחור בעורך דין עם ניסיון ספיציפי בהתאמה לתחום בו החברה שלנו עוסקת וכך לקצר ולייעל תהליכים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד