הרצאות בכל תחום – להעשיר את הידע!

הרצאות בכל תחום

יש לנו דרכים שונות להעשיר את הידע שלנו. אנחנו יכולים לעשות את זה בדרך הישנה, באמצעות ספרים, עיתונים, תצפיות, אנחנו יכולים לעשות את זה בדרכים קצת יותר חדשות, שימוש במחשב או בטלוויזיה, ואנחנו יכולים לעשות את זה בדרך שמשלבת ישן וחדש, הרצאות.

לכאורה, הרצאות זו דרך ישנה, הרי מאז ומתמיד אנשים היו מאזינים להרצאות דרכן הם קיבלו מידע וחומר אינפורמטיבי על נושאים שונים. ובכן, יש שינוי מסוים בתחום שכן כיום אנחנו יכולים למצוא הרצאות בסגנון מעט שונה, הן במיקום בו הן נערכות, הן באופן בו הן מתארגנות והן באמצעים בהם משתמשים.

ניקח למשל את העניין של המיקום. כיום, הרצאות זה לא עניין רק לכיתת לימוד או מתנ"ס שכונתי. כיום אנחנו יכולים למצוא מרצים אשר מגיעים אל בתים פרטיים, פאבים, בתי קפה ואפילו חנויות (כשמדובר על הרצאות בתחום שקשור לאותה חנות). המרצים יצאו החוצה אל השטח ולא מצפים שהקהל יגיע אליהם, הם באים אל הקהל.

גם האופן בו הרצאות מתארגנות השתנה לגמרי. כיום, כמו כל דבר, נהוג לארגן הרצאות דרך האינטרנט ובפרט דרך רשתות חברתיות. יתרה מזו, היום נהוג לארגן הרצאות או דרך סוכנויות שמייצגות מרצים מתחומים שונים או בפנייה יזומה אל אנשי מקצוע שיגיעו להרצות. אופציה נוספת היא, שהמרצים עצמם מציעים הרצאות לקהלים שונים, בין אם דרך שיווק ישיר ובין אם בדרכים אחרות. עם השנים אנחנו יכולים לראות גידול ניכר בכמויות המרצים אשר מגיעים מתחומים שונים.

נקודה נוספת שהשתנתה בעולם ההרצאות זה כמובן שימוש באביזרים. לא עוד הרצאה פרונטאלית רגילה, כזו שעלולה לגרום לקהל לקום ולעזוב מהר מאוד. היום הרצאות מלוות במדיות שונות, בין אם בסרטונים, מוזיקה ועוד. כמובן שיש ניסיון מתמיד להפעיל את הקהל בשביל לשלב אותו כחלק מההרצאה.

בסיכומו של דבר, הרצאות מיועדות להעשרת הידע וזה מה שהן אכן עושות. לכן מאוד משתלם ללכת אליהן, גם אם מדובר בהרצאות שאינן רגילות, ואינן מזכירות הרצאות אקדמיות כפי שנהוג לשמוע בלימודים או כפי שנהוג היה לשמוע בעבר.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד