חשיבות תפקידו של נוטריון

יועץ פנסיוני

החיים עשויים להוביל אותנו למגוון דרכים בהם גם אנו נזדקק לשירותיו של נוטריון. פה נעצור ונחדד שנוטריון אינו רק חותם על מסמכים, אלא תפקידו הרבה יותר נרחב ואף משמעותי, וזאת כי מסמך שמכיל חתימה של נוטריון עשוינה לתפקד כעדות קבילה בבית המשפט, כלומר חתימתו של נוטריון עשויה להוות גורם מכריע כאשר מבקשים להגיש מגוון מסמכים לבית המשפט, למוסד אקדמי ולמגוון מוסדות ציבוריים, וזאת כי מדובר בבעל מקצוע שביכולתו לתרגם מגוון מסמכים בשפות שנות, כאשר לעיתים הנוטריון מבצע בעצמו את התרגום ולעיתים הנוטריון רק חותם על אימות התרגום שביצע מתרגם, כאשר חתימה שכזו מוגדרת בשפה המקצועית כ"הצהרת מתורגמן".

כוחה של חתימה

אלו מסמכים עשויים להזדקק לחתימתו של נוטריון? לא מעט, למשל כאשר מבקשים להגיש מגוון מסמכים כגון תואר אקדמי, תעודת לידה, לאשר תעודת זהות, לאשר דרכון, לוח ציונים, שאדם פלוני אכן חי וכדומה. אי לכך מדובר בחתימה מאוד חשובה שרק נוטריון עשוי להעניק ועל כן ראוי לשאול את השאלה מיהו אותו נוטריון ומהי ההתמחות שלו, ופה נציין שנוטריון הנו עורך דין שעוסק בתחום לפחות כעשר שנים, ללא בעיות קלון בתחום התעסוקתי והוא עבר הכשרה ייעודית. כמו כן גם ראוי לציין שניתן למצוא נוטריונים אשר מתמחים במגוון נישות, ועל כן לקראת כל פנייה אל נוטריון, יש לוודא שהוא בקיא בתחום הנחוץ.

תרגום נוטריוני

אחד התחומים היותר חשובים שבהם עוסק הנוטריון הנו תרגום נוטריוני. תרגום זה מבטיח דיוק מרבי עבור הכתוב במסמך המקורי, ועל כן חשוב ביותר לוודא שאותו נוטריון בקיא ברמת שפת אם הן בשפת המקור והן בשפה שאליה המסמך מתורגם. לרוב צורך שכזה מתעורר כאשר עוסקים בתביעות, כאשר מסמכים בנקאיים עומדים על הפרק, כאשר מבקשים להציג תעודת יושר, כאשר מבקשים להציג צוואות וכדומה.

אישור אפוסטיל

אישור אפוסטיל מיוחס לאישור מטעם המדינה והוא מצהיר שמסמך מסוים אכן תורגם כהלכה, ובין היתר מדובר באישור אותו מעניק נוטריון אשר מבקש לאשר באופן חוקי מגוון מסמכים. מתי עשוי להתעורר הצורך באישור מעין זה? למשל כאשר מבקשים להציג מסמך שנכתב בארץ אחת בארץ שנייה. כמו כן הרבה פעמים אנשים עשויים לחשוב שאישור זה מאוד חיוני, בעוד שבמציאות ניתן להסתדר בלעדיו, ועל כן חשוב לציין שבכול פעם לפני שפונים אל נוטריון עבור שירות כזה או אחר, יש לברר לעומק מה בדיוק יש להעניק, ולו על מנת להימנע מתשלום מיותר.

פיקוח צמוד

חשוב ביותר לדעת שכל התחום שסביב הנוטריון מאוד מסודר ומאורגן. מכאן שגם יש פיקוח צמוד על תפקוד הנוטריון וגם יש מחירים קבועים אליהם הנוטריונים מחויבים להיצמד, כך שהלקוח מגובה מכל הכיוונים. מה נותר לעשות? למצוא נוטריון שמתמחה בתחום הרצוי, שנמצא בקרבת מקום ושיודע להעניק את השירות הרצוי בזמן הרצוי, וזאת כי לא פעם מדובר בצורך מהותי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד