איך אפשר לנהל טוב עוסק פטור

חשבנוית דיגיטאלתי

תוכנות הנהלת חשבונות

עוסקים פטורים הם עוסקים זעירים שלא עבורו את תקרת ה 99 אלף שקלים בהכנסות השנתיות שלהם. עם זאת, עוסק פטור הוא בכל זאת כזה שרשום במס ההכנסה ובביטוח הלאומי, והוא מצהיר על הכנסותיו, לכן הוא חייב להוציא קבלות ולנהל את הכנסותיו דרך תוכנת הנהלת חשבונות טובה. אז כיצד ניתן לנהל עוסק פטור בצורה מעולה ללא בעיות מיותרות בכל הנוגע לניהול העסק? הכל בהמשך.

צרו סביבת עבודה יעילה  – על מנת להתחיל לעבוד בצורה נכונה חשוב ליצור לכם סביבת עבודה נוחה. אם אתם עובדים מהבית חשוב שתהיה לכם פינת עבודה מסודרת שבה יהיו לכם כל כלי העבודה שאתם זקוקים להם הכוללים: מחשב נוח ותקין לעבודה, מדפסת משולבת שהיא גם סורק ופקס, טלפון נייד ומטען, שולחן נקי ובו יומן פגישות ומקום נעים שאליו אתם מגיעים לבושים בבגדים חדשים ונעימים בכל בוקר ועובדים בו ללא הסחות דעת עם הפסקות מסודרות לאוכל וריענון.

אל תשכחו להגיש דוחות בזמן – כל עוסק פטור עליו להגיש דוחות בזמן, כאשר הדוחות עליהם להיות מוגשים למס הכנסה ולביטוח לאומי. חשוב לא לשכוח להגיש את הדוחות בזמן שמדווחים על ההוצאות וההכנסות שלכם לפי הדרישות של הביטוח הלאומי ושל מס ההכנסה. איחור בהגשת הדוחות יגרור קנסות כבדים. אם אתם מתקשים בהגשת הדוחות ישנם קורסים שתפקידם לסייע במילוי הדוחות שרשויות המס מקיימות. בררו עם הרשות מתי מתקיימים הקרוסים ותוכלו להגיע ולהבין בחינם כיצד ממלאים את הדוחות.

מצאו תוכנת הנהלת חשבונות מתאימה לעסק שלכם – כיום ישנן תוכנות הנהלת חשבונות המתאימות במיוחד לעסק שלכם. אחת מהתוכנות היא תוכנת לניהול חשבנות בענן. תוכנה זאת גם מתאימה לניהול דוחות, מלאי, הזמנות, קבלות, והיא מוציאה חשבוניות ומסדרת לכם את כל הקשור למשרד ולעסק. בנוסף, התוכנה מגבה את כל הנתונים של העסק במקרה של חלילה נפילת המחשב.

שכרו שירותים של חשבון – גם עוסק פטור עליו לשכור שירותים של רואה חשבון. שירותים אלה לעוסק פטור יכולים להיות מוזלים יותר, והם חוסכים אלפי שקלים בטיפול מול רשויות המס.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד