אגרנות כפייתית- כיצד האגרנים הכפייתיים מצליחים להסתיר מכם את הבעיה ממנה הם סובלים?

אגרנות כפייתית

אגרנים כפייתיים הינם אנשים הסובלים מתת-הפרעה נפשית הנמצאת על ספקטורם ה-OCD (הפרעה אובססיבית טורדנית). אנשים אלו, יכולים לנהל חיים "כפולים" ואף אחד בסביבתם הקרובה איננו יוכל להבחין בכך שהם למעשה סובלים מהבעיה. כיצד הם עושים זאת ומהן הדרכים היעילות ביותר לצרכי איתור מקור הבעיה ומתן סיוע לאותם אנשים? על כך ועוד בשורות הבאות.

אגרנות כפייתית

חלק גדול מהאנשים הסובלים מאגרנות כפייתית הינם אנשים נורמטיביים המנהלים אורחות חיים הזהות לאילו שרוב האנשים מקיימים, כלומר, הם מתפרנסים למחייתם. יחד עם זאת,  רוב האגרנים הכפייתיים מדחיקים את הבעיה ממנה הם סובלים, ועל פי תפיסתם, כל מלאכת האגירה והאיסוף איננה פעולת "אגרנות לשמה" אלא נועדה לצרכי קיום.

בשלבים מתקדמים יותר, כאשר מלאכת האגירה והאיסוף הופכת לאובססיה בלתי ניתנת לשליטה, האגרן הכפייתי, מתחיל להיות מודע לקושי העומד בפניו בכל הנוגע להמשך ניהול חיים נורמטיביים, ולכן, במודע הוא בוחר לנתק את עצמו מהסביבה הקרובה אליו.

בטווח הזמן שבין היותו מנהל חיים נורמטיביים לבין הניתוק המודע שלו מסביבתו, ישנן מספר "נקודות אדומות" האמורות להתריע בפניכם על מצבו הנפשי (ההולך ומדרדר) של האגרן הכפייתי. נקודות ציון אלו כוללות בין היתר:

  • האגרן נמנע מלהזמין אתכם לביתו והוא נרתע מכך שישנה אפשרות שתפתיעו אותו לביקור קצר בביתו
  • האגרן נעדר מפעילויות חברתיות אותן אתם מקיימים
  • שכניו ואנשים בסביבת מגוריו מדווחים לכם על ריחות צחנה העולים משטח דירתו
  • חלונות ביתו של האגרן הכפייתי סגורים לאורך רוב שעות היום והלילה

במקרים אלו, אנו ממליצים לכם ליזום ביקור פתע בסביבת מגוריו של האגרן הכפייתי, ולבחון מקרוב את היקף פריטי התכולה המצויים בדירתו. כמו כן, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם אנשי מקצוע כגון: עובדים סוציאליים ופסיכולוגיים, ובמידת הצורך, לפנות לשירותי פינוי דירה למטרות פינוי תכולת האגרנות.

חברות העוסקות בפינוי דירות אגרנות הינן בעלות ניסיון וידע מקצועי הנדרש לצרכי השלמת הליכי הפינוי מהשלב הראשון של חיטוי סביבת המגורים ומיון פריטי התכולה ועד למתן שירותי ניקיון בסיסיים עם סיום הליכי הפינוי.  

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד