מה זה קרן נאמנות?

מכון סקרים

קופת גמל להשקעה

בשוק יש כמה כלים להשקעה ואנו צריכים לדעת לברור בין הכלים השונים בכדי לקבל את התשואות הגבוהות ביותר עם העמלות הנמוכות ביותר. אנחנו נרחיב את היריעה על שלוש מכשירים פיננסיים ונסביר על היתרונות והחסרונות של כול אחד מהכלים ומדוע כדאי להשקיע בכול מכשיר זה או אחר. המכשיר הראשון עליו נרחיב את היריעה הוא קרן נאמנות. קרן נאמנות היא מכשיר השקעה לא חדש כבר שקיים בשוק כמה שנים. באמצעות קרן נאמנות אנחנו משקיעים בניירות ערך באמצעות השקעה משותפת בהם. קרנות הנאמנות נסחרות בבורסת ת"א ויש לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו משקיעים בהם. הבעיה עם קרנות נאמנות שפעמים רבות העמלות בהן גבוהות מאוד באופן יחסי ואנו משלמים כמה אחוזים עמלה שיורדים לנו מהתשואה של הרווח. על כן קרנות נאמנות הפכו לפחות ופחות נפוצות ועלינו לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו מתלבטים באיזה מכשיר להשקיע.

מה זה פוליסת ביטוח חיים להשקעה?

מכשיר נוסף שישנו בשוק והינו חדש יותר הוא פוליסת ביטוח חיים להשקעה של חברות הביטוח. פוליסת הביטוח אינה באמת ביטוח חיים אלא היא מכשיר המאפשר להשקיע במגוון רחב של השקעות בכדי לקבל תשואות מסוימות. פוליסות הביטוח נמכרות על ידי חברות הביטוח ועלינו לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו משקיעים בהן. בפוליסות הביטוח ישנם מסלולים שונים בהם אנחנו יכולים להשקיע ולהחליט על מידת הסיכון שלנו. העניין עם פוליסת הביטוח היא שהן לא שקופות ואנו לא יודעים בדיוק במה הן משקיעות. על פוליסות אלו אין מספיק פיקוח ועלינו לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו מתלבטים באיזה מכשיר להשקיע.

מהי קופת גמל להשקעה?

לאור הכשלים בציינו במכשירים הללו ראה משרד האוצר לנכון להתיר את הקמתו של מכשיר חדש והוא קופת גמל להשקעה. קופת גמל להשקעה היא מכשיר חדש שמאפשר להשקיע במגוון רחב של אפיקים ולעשות זאת בעמלות נמוכות יחסית. אנו יכולים לבחור ולהשאיר את קופת הגמל עד גיל 60 ואז לקבל קצבה קבועה עד מותנו, כאשר הרווחים בקופה נקיים ממס. זהו יתרון עצום שאין בכלים אחרים והאפשרות לפטור ממס מעניקה לנו עוד עשרות אחוזים של רווח ורק זה לבדו הופך את קופת הגמל למכשיר מצוין להשקעה. אך קופת הגמל גם מאפשרת לנו למשוך את ההשקעה בכול עת ללא קנס וכך להנות ממכשיר מצוין להשקעה לטווח הקצר והבינוני. כך קופת הגמל הופכת למכשיר הטוב ביותר להשקעה ויתרונותיה אל מול יתר המכשירים ברורים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד