דיור מוגן בתל אביב- שינוי בתפיסה מוביל לחיים טובים יותר

grandparents-1054311__340[1]

החלטה של מעבר לבית דיור מוגן היא אינה החלטה קלה עבור הקשיש, כאשר הרוב המוחלט של הקשישים חושבים שהחיים נגמרים כאשר הם עוברים לבית דיור מוגן. אך בפועל זו יכולה להיות החלטה שתיתן להם חיים חדשים שבעבר לא היו להם. כאשר הקשישים מגיעים לגיל שאחרי הפנסיה הם מגלים שהם נמצאים יותר בבית מאשר בחוץ, בעוד שברוב המקרים המשפחה כמעט ולא מגיעה לבקר אותם, ונוצר מצב שבו הקשיש נמצא בבית לבד רוב היום, לעיתים רחוקות יוצא החוצה ולעיתים עוד יותר רחוקות בן משפחה מגיע לבקר אותו. לכן, כאשר הקשיש מגיע לגיל שאחרי הפנסיה חשוב להתחיל לטווח לו את הרעיון של מעבר לבית דיור מוגן  בתל אביב בעוד שאנו מציגים לו את כל הצדדים החיוביים של הדבר, כאשר כל שיחה כזו צריכה להיות נעימה תוך כדי הקשבה לדבריו של הקשיש וכמובן לנסות להניע אותו מחששותיו של מעבר לבית דיור מוגן.

מהם היתרונות של מעבר לדיור מוגן בתל אביב?

בראש ובראשונה היתרון המשמעותי ביותר של דיור מוגן בתל אביב הוא חיי החברה של הקשיש.  כפי שציינו כאשר הקשיש בוחר להישאר בביתו כאשר הוא מגיע לגיל מבוגר, הוא הופך להיות סגור בבית היות ויציאה מהבית היא לא תמיד דבר פשוט עבור הקשיש. כתוצאה מכך הוא רואה את חבריו פחות וגם פחות רואה את המשפחה הקרובה אליו אלא אם כן הם מגיעים לבקר אותו בביתו. מעבר לבית דיור מוגן בתל אביב נותן פתרון בכך שהוא מציע לקשיש חברה בסביבת המגורים שלו, כך שבמקום לצאת החוצה במזג אויר סוער, להיות תלוי בתחבורה ציבורית וכדומה, הוא פשוט יכול לצאת מהדירה שלו בבית הדיור המוגן ולבלות עם הדיירים האחרים. בנוסף הקשיש לא צריך לדאוג לטיב הבילוי וארגונו היות ובית הדיור המוגן מציע מגוון פעילויות עבור הדיירים כאשר הפעילויות כוללות משחקי חברה, הרצאות, סדנאות שונות וכמובן ארוחות משותפות. כך נוצר מצב שבו הקשיש ממלא את היום שלו בחברים ופעילויות במקום להיות לבד בבית רוב היום.  

התאמת בית הדיור המוגן לקשיש

מעבר לכך שיש להתאים את האופי של הקשיש לבית אותו הוא בוחר יש גם להתאים את בית הדיור המוגן מבחינת אזור המגורים של הקשיש. כלומר, קשיש אשר גם רוב ימיו באזור המרכז ומשפחתו גם מהאזור, רצוי שיבחר בבית דיור מוגן בתל אביב-יפו. מדוע אנו ממליצים לו לבחור בבית דיור מוגן בת"א? היות והדבר לא ינתק אותו באופן מוחלט מחייו  והוא יוכל להמשיך להיפגש מידי פעם עם החברים שלו שאותם אסף במרוצת השנים היות והוא ימשיך להתגורר באותו אזור והדבר לא יצריך ממנו נסיעות ארוכות או התארגנות גדולה מידי, בעוד שבנוסף משפחתו תוכל גם היא להמשיך לבוא לבקר אותו באותה תדירות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד