הלוואות לעסקים קטנים

שיעורי עזר

כל עסק קטן בתחילת דרכו, לאחר שהכין תכנית עסקית, מבין כי תזרים המזומנים הינו החמצן של העסק. יש לרכוש סחורה, לדאוג כי המשכורות של מספר העובדים המצומצם ישולם, תשלומים שוטפים, שכירות העסק וכסף שיהיה לשעת חירום בעת הצורך. כך, כל בעל עסק שקט, במיוחד, כאשר יש לו תקציב לתשלום עבור השיווק, כך שלעסק יהיו יותר לקוחות. לא לכולם יש את הסכום הדרוש ולכן, הם פונים לחברות פיננסיות שונות או לבנקים, בכדי לקבל הלוואות לעסקים קטנים, אשר יסייעו להם להתנהל נכון וזמן להעמיד את העסק על הרגליים.

אם ישנו קושי בהשגת הסכום הדרוש עבור הרחבה או הקמת עסק קטן, בעלי העסקים יעמדו במכשול בנקים לרוב, מעוניינים בביטחונות. ייתכן ובעלי עסקים אלה, כאשר הם מגישים בקשות עבור הלוואות לעסקים קטנים, יכולים למצוא פתרון הולם, ע"י הלוואה באמצעות הקרן לעסקים קטנים, כאשר מדובר בהלוואות בערבות המדינה. רק 4 בנקים זכו במכרז והם אלה, אשר רשאים להעניק הלוואה זו לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, אך רק לאחר שהוגשה תכנית עסקית ובוצעה בדיקה מקיפה. הבנקים מעוניינים לוודא, כי בעלי העסק לא מוגבלים בבנק, או שחייבים כספים ברשויות המיסים בארץ.

סכומי ההלוואות שעסקי קטנים עשויים לקבליועץ פנסיוני

כאשר מדובר על הלוואות לעסקים קטנים, יש הבין, כי מדובר על סכומי הלוואה הקשורים לרמת המחזור האחרון השנתי של העסק. ההלוואה תינתן עד לתקופה של 5 שנים וסכומי הלוואה כאמור יהיו על פי מחזורים שנתיים למשל, עסק שיש לו מחזור שנתי של 3 מיליון ₪   יקבל הלוואה שתהיה בגובה של 100,000 ₪ . הריבית תהיה בשיעור ריבית בנקאית הניתנת להלוואות אלה, המיועדות עבור עסקים קטנים.

כאשר ישנם בעלי עסקים היודעים לנהל עסק בדרך מקצועית ויעילה, עם הגדרת יעדים עסקיים דבר זה, מהווה יתרון מעולה, כך שהם יוכלו לקבל הלוואות, במיוחד עם מדובר על הלוואות בערבות המדינה. יש להגיע למצב בו בעל העסק, ימנע את המצב, בו תזרים המזומנים פוחת, מה שיגרור אותו לקחת הלוואות לעסקים קטנים. תכנון יסודי של תכנית עסקית, עשויה לגרום לבעלי העסקים להבין, באיזו דרך יוכלו למנוע מצבים מעין אלה וכן, באותה ההזדמנות להבין באיזה מצב כיום, העסק עונד כגון מצב תזרים  המזומנים, עלות תשלומי ספקים, משכורות, תשלומים שוטפים לעסק, תשלומים על פרסום , כמות לקוחות והכנסה חודשית עד שנתית של העסק מול ההוצאות וכן הלאה.

הלוואה העומדת בקריטריונים הכלכליים

בנקים וקרנות בערבות המדינה, מעוניינים לקבל חזרה את ההלוואה שהעניקו לבעלי העסקים הקטנים. בקרנות המסייעות לעסקים הקטנים, מחויבים בעלי העסקים, לעמוד בקריטריונים הכלכליים כמו כל הלוואה אחרת הנלקחת מהבנקים השונים. יש לברר היטב, מה הקריטריונים, לפני בקשת ההלוואה, אם מהבנקים, או אם באמצעות הקרנות לעסקים קטנים בערבות המדינה וכן, לבחון היכן כדאי יותר, על פי הריביות, תקופות ההלוואה וכדומה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד