מהי בינה עסקית וכיצד היא יכולה לעזור לעסק שלך

רואה חשבון בתל אביב

רבים אנשי העסקים ומנהלי הארגונים ששומעים את המושג 'בינה עסקית' או את הקיצור BI ומבינים שמדובר במושג שיכול לסייע לעסקים, אך עדיין אינם יורדים לשורש העניין ומבינים מהי בינה עסקים.

בינה עסקית היא שלב בתהליכי עבודה שיכול לסייע רבות לעסק שלכם, בין אם בפן של ניתוח תהליכי עבודה ובין אם בחסכון של עבודה ידנית ומפרכת. לכן במאמר הבא נסביר מהי בינה עסקית וכיצד היא יכולה לעזור לעסק שלכם.

מהי בינה עסקית?

בינה עסקית, היא תחום העוסק בבניית מערכות בטכנולוגיות מידע. בינה העסקית עוזרת להפיק מידע משמעותי המסייע לאסוף נתונים שונים. המידע הנאסף הוא מידע היסטורי – עכשווי והוא מידע המספק תחזיות בכל הנוגע לפעילות העסקית של הארגון. באמצעות בינה עסקית ניתן לאתר חזרות ודפוסים שמסייעים לנהל את הארגון בצורה טובה יותר. בינה עסקית מסייעת לייצור דוחות, התראות והחלטות ניהוליות טובות יותר בארגון.

כיצד עובדת הטכנולוגיה של בינה עסקיתSAP C4C

טכנולוגיית בינה עסקית מושתת על הוצאת מידע ודליית מידע תוך עיבוד אנליטי מקוון. הבינה העסקית מנהלת ביצועים עסקיים חוזה ומנתחת את מערכות הארגון. בינה עסקית היא כריית מידע מהארגון על ידי נתונים שנאספים בארגון, תוך ניתוח בטכנולוגיות מתקדמות, ובאמצעות שיטות מגוונות לחקר הנתונים. שיטת הפעלת הנתונים בינה עסקית נעשית באמצעות כריית מידע מתוך הארגון תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות.

כיצד בינה עסקית עוזרת לעסק שלכם?

בינה עסקית מסייעת רבות לקידום העסק בעיקר בשל שימוש בנתונים המוצאים מהעסק לשם ניתוח והפקת לקחים. באמצעות בינה עסקית ניתן להגדיר ולזהות מידע לשימוש בתהליכים בעסק. לבנות מאגרי נתונים ולרכז מידע ייעודי. באמצעות הטכנולוגיה ניתן לנתח נתונים, לזהות דפוסים משמעותיים בעסק, לזהות מי הם בעלי התפקידים השונים שצריכים לקבל דיווח על נתונים בעסק, לקבל תוצאות ניתוחים שונים, לבצע הבנת הקשרים עסקיים, לעשות תיאומים טובים יותר ועוד.

באמצעות בינה עסקית ניתן לחסוך זמן רב, של הגדרות ותיאום מראש בכל הנודע לבחינת התאמות וביצועים כמו גם ניתוחים ודיווחים הנעשים על ידי ה BI הלוא היא הבינה העסקית.

כיום באמצעות בינה עסקית מבצעים ניתוחי מערכת, תוך שהמחשוב מצליח ללמוד צדדים טכניים של המוצרים ושל הדוחות בארגון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד