הראש היהודי – המצאת פטנטים

המצאת פטנטים

פעם אמרו שהיתרון התחרותי הגדול ביותר של מדינת ישראל מול יתר מדינות העולם הוא תפוזים. אחר כך אמרו שהיתרון התחרותי הגדול ביותר הוא טכנולוגיה והייטק, ויש שאומרים שאנחנו המומחים מספר אחד בענייני ביטחון. אבל אם לשפוט על פי הרשימה הבאה, ישראל היא אלופה בתחום שונה לגמרי: עיצוב מוצר והמצאת פטנטים.

המצאת פטנטים

עגבניות השרי

הן משלנו! עגבניות שרי פותחו ממש כאן בארץ הקודש על ידי מספר מכוני מחקר ששיתפו פעולה. דמיונה של העגבנייה לדובדבן הביא לבחירה בשם "עגבניות שרי", וכיום ניתן למצוא אותן כמעט בכל סלט, כמעט בכל העולם.

טפטפות

שיטת ההשקייה באמצעות הצינורות המנוקבים פותחה בישראל בשנות השישים של המאה הקודמת. ההמצאה חוללה מהפכה בשיטות ההשקייה והדישון במדינות רבות ברחבי העולם, תוך ייעול מערכות השקייה, חיסכון במים והגדלת יבולים.

WAZE

הפטנט של תוכנת הניווט הידועה נשען על חוכמת ההמונים, וזהו הגורם העיקרי להצלחתה של החברה ברחבי העולם. כיום מעטים הם האנשים בעולם, מן הרחובות של פתח תקווה ועד לסמטאות של לוס אנג'לס, שאינם משתמשים בה על מנת להגיע ממקום למקום בקלות ובנוחות.

החסן נייד (דיסק או קי)

אחד מן המתקנים הנפוצים ביותר בעולם כיום הוא זיכרון נייד המתחבר למכשירים באמצעות שקע USB והופך לדיסק וירטואלי – וגם הוא תוצרת כחול לבן. הפטנט הומצא בישראל, יצא אל השוק בשנת 1999 וממציאו הפך לאדם עשיר, אולם לא נח על זרי הדפנה וממשיך לפתח טכנולוגיות חדשות לרווחת כל משתמשי העולם.

דלקן

מיליוני רכבים בעשרות מדינות משתמשים כיום באמצעי החכם המאפשר לנהגי רכבי חברה לרכוש דלק מבלי לשלם במזומן או באשראי, ולחברה שהתקינה את הדלקן לחסוך בהוצאות הדלק שלה – כל זאת מבלי לדעת שהטכנולוגיה הזו פותחה ממש כאן בארץ הקודש.

בבילון

הרבה לפני שמישהו בכלל חשב על גוגל טרנסלייט, התוכנה המובילה בעולם לתרגום מהיר ויעיל בלחיצת כפתור הייתה בבילון הישראלית. בשנות השיא של התוכנה, השתמשו בה למעלה מ-100 מיליון בני אדם!

מקלדת לייזר

מקלדת הלייזר, זו שמקרינה מקלדת וירטואלית על כל משטח ומאפשרת למעשה הקלדה ללא מקשים פיזיים, הוצגה לראשונה על ידי חברה ישראלית בתחילת העשור הקודם, ומספר שנים לאחר שיצאה לשוק אף זכתה בתואר "ההמצאה הטובה ביותר".

גלולת מצלמה

זה נשמע כמו מדע בדיוני, אבל חברה ישראלית הפכה את הפנטזיה למציאות: הולכים לרופא, בולעים גלולה קטנה – ובתוך מספר דקות הרופא מסוגל להתבונן בתוך הגוף שלנו, מבפנים, לאבחן בעיות במעיים ובוושט. גאוני!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד