למה צריך למחזר פסולת אלקטרונית?

מחזור פסולת אלקטרונית

מחזור פסולת אלקטרונית

מתוך מפגעים רבים שמשפיעים על כדור הארץ שלנו ועל הסביבה שבה אנחנו חיים, אין ספק שפסולת אלקטרונית היא פסולת מסוכנת ביותר. העניין הוא שהחומרים המצויים בפסולת זאת עלולים לחלחל למי התהום, לזהם אותם וכך לפגוע בכדור הארץ כולו. בין החומרים שנמצאים בתוך הפסולת האלקטרונית ניתן לראות חומרים כמו:

  • פלדה
  • נחושת
  • אלומיניום
  • ברזל
  • כספית ועוד

כאשר מכשיר אלקטרוני עם כל המתכות שלו נטמן באדמה נוצר זיהום חמור וכיוון שמדובר על כמויות גדולות הפגיעה עלולה להיות חמורה ביותר. כיוון שהעידן שבו אנחנו חיים הוא כל כך דיגיטלי, אלקטרוני וממוחשב, טבעי שתהיינה כמויות אדירות של פסולת שאיתן נצטרך להתמודד. לכן ברור מדוע יש שיטות שונות, אקולוגיות וירוקות יותר, שבעזרתן ניתן יהיה להשליך פסולת אלקטרונית, אז למה לא לנצל אותן?

כיצד ממחזרים פסולת אלקטרונית

כפי שראינו, מבחינת הכמויות שאלת הפסולת האלקטרונית היא שאלה מהותית ביותר בעידן שבו אנחנו חיים. לכן ניתן לראות שתי גישות שונות מרכזיות להתמודד עם הפסולת הזאת, והן:

  1. הנצלה: כלומר שימוש חוזר במוצרים הללו.
  2. חומרי הגלם: ניצול חומרי הגלם הנמצאים בתוך המכשירים השונים על ידי פירוק המוצר ומיונו לחומרים המרכיבים אותו.

אחת משיטות הפעולה הנפוצות ביותר בתחום הזה היא שיטת הגריטה-גריסה, שכן בדרך כזאת גורסים את המוצר לחלקיקים קטנים מאוד ובכך מקטינים את הנזק שהחומרים שבו עלולים לגרום. למחזור הפסולת האלקטרונית יש יתרונות רבים כי מעבר לכך שאנחנו מקטינים את הזיהום אנחנו גם מנצלים יותר את המוצר עצמו ועושים בו שימוש חוזר.

מה עליכם לעשות בפועל?

ראשית, כדאי לדעת שיש היום לא מעט מרכזים וחברות שמהן תוכלו לקבל מידע רב בתחום הפסולת האלקטרונית וההתמודדות איתה, ושנית, יש גם לא מעט נקודות איסוף של מכשירים. לכן, בין אם אתם מחפשים את הפתרון הטוב ביותר למכשירים האלקטרוניים הישנים שיש לכם בבית ובין אם אתם מחפשים את הפתרון לפסולת האלקטרונית מהמפעל שלכם, היום כבר קיימים לא מעט פתרונות. חשוב להבין שאומנם זה נראה בהתחלה כמו טרחה, אך מדובר על בריאותכם ועל כדור הארץ שבו כולנו חיים! לכן אין מקום לעצום עיניים ולהתעלם מהבעיה, שכן על כל אחד מאיתנו לקחת את האחריות לידיים ולהתמודד נכונה עם הדברים. מחזור של הפסולת בצורה ירוקה יקטין את הנזק הסביבה ויבטיח לכולנו לחיות במקום בריא יותר כך שזה חשוב ומומלץ בחום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד