כל מה שצריך לדעת לפני שקונים דירת חמישה חדרים

דירת חמישה חדרים

דירת חמישה חדריםאחרי שנים שבהן גרתם בשכירות אתם חושבים לעשות את הצעד ולקנות דירה? אם כך, אתם בהחלט צודקים, כי למרות המחויבות הגדולה שיש בצעד כזה זה עדיין הגיוני יותר מאשר לממן את המשכנתא של מישהו אחר. כמובן שבין אם אתם חושבים על דירות 5 חדרים בנתניה ובין אם אתם חושבים על דירת שלושה חדרים בחיפה אתם צריכים שיהיה לכם, לפני הכול, הון עצמי, אך ברוב המקרים זה לא באמת יספיק. כולנו יודעים ששוק הנדל"ן בישראל בעייתי מאוד וכי רבים מאיתנו אומנם עובדים קשה אך לא יכולים לרכוש נכס בלי לקחת הלוואה מהבנק. עם זאת, החדשות הטובות הן שיש לא מעט הקלות שרבים מאיתנו זכאים להן ולכן גם אתם תוכלו בוודאי ליהנות ממשכנתא בתנאים טובים.

איך בוחרים את הנכס?

אם החלטתם שאתם רוצים לראות דירות 5 חדרים בנתניה כדי לבחור את הדירה המתאימה לכם ביותר, כדאי שתפקחו עיניים וכדאי שתבדקו כמה שיותר פרטים אודות הדירה. לא מעט אנשים עושים את הטעות של לבחון רק את הדירה עצמה, או את פרויקט הבנייה במידה ומדובר על דירה שעוד לא הוקמה, אך לא בודקים את האזור. מאוד מומלץ לבדוק גם את הסביבה עצמה ולהתייחס לנתונים כמו:

  • האם באזור יש את כל השירותים שלהם תזדקקו? כמו גני ילדים, בתי ספר, מרפאות וכדומה.
  • האם באזור יש תוכניות בנייה שאח"כ עתידות להסתיר לכם את הנוף או לשנות את האווירה במקום?
  • האם יש מקומות חניה באזור הבית החדש?
  • על כמה עומדת הארנונה החודשית?

כל הפרטים האלה אומנם לא נוגעים לדירה באופן ישיר אך הם בהחלט יכולים להשפיע על הכדאיות של רכישת נכס כזה או אחר.

דרכי המימון

אין ספק שהדבר המהותי ביותר ברכישת דירה, חדשה או מיד שנייה, זו שאלת דרכי המימון, שכן לא בכל מצב התנאים יהיו זהים. כדי שהבנק יסכים לתת לכם את ההלוואה שלה אתם זקוקים כדאי יהיה לדעת תחילה על מה עומד ההון העצמי שלכם וכדאי יהיה לבדוק באיזה תנאים עליכם לשלם את הסכום בעת הרכישה. יש הבדל בין דירה שנמצאת בבנייה ובין דירה שכבר קיימת מזה עשרות שנים, וההבדל הוא בין היתר בתנאי הרכישה. שווה להשקיע ולהיות בטוחים לגבי רכישת הדירה המתאימה לכם כי בסופו של דבר מדובר על התחייבות כלכלית לעשות שנים כך שכדאי לצאת מרוצים מכל העניין.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד