עיצוב מגזינים

עיצוב מגזינים

לא כולנו נותנים על כך את הדעת, אבל הרי שמקצועות העיצוב הינם מקצועות המהווים הכרח בשגרת חיינו. למעשה, עיצוב הינו חלק אינטגרלי מחיינו – בין אם מדובר בעיצוב בתים, עיצוב מגזינים או כרטיסי ברכה. בכוחו של עיצוב טוב להיות נעים יותר לעין, למשוך את המתבונן להמשיך להסתכל ולשדר אווירה של איכות ויוקרה. אז כיצד יש לעצב מגזינים? הרי לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

התאמת העיצוב לנושא המגזין

הדבר הראשון עליו יש לתת את הדעת בעיצוב מגזין, הינו התאמת סגנון העיצוב לנושא בו עוסק המגזין. כך, למשל, כריכתו של מגזין המיועד עבור גברים לא תצבע בצבע ורוד זוהר, ומגזין העוסק בטיפוח ויופי לא יציג על כריכתו תמונות של טלוויזיה, אופנועים וכדומה. על מנת להתאים באופן טוב את העיצוב של המגזין לנושא, חשוב מאוד להגדיר תחילה מהי מטרתו של המגזין, מה אנו מעוניינים להעביר באמצעותו ומהי פלטת הצבעים בה אנו מעוניינים שהוא ייצבע.

עיצוב מגזינים

הימנעות מעיצוב "צעקני" או יותר מדיי מלא בפרטים וצבעים

עיצוב צעקני או מלא מדיי בפרטים הינו עיצוב לא טוב בדרך כלל. הסיבה לכך נעוצה בחוסר יכולתנו להתמקד במספר פריטים גדול בעת ובעונה אחת, עניין הגורם לעין לרצד למקומות שונים בדף ולאבד את הריכוז. חשוב מאוד להבין שלעיתים קרובות, פשטות היא שם המשחק. ככל שהעיצוב "נקי" יותר, כך לרוב הוא גם ייראה איכותי וטוב יותר. בנוסף, עיצוב נקי יקל על העין של קוראי המגזין ויאפשר להם להתמקד באלמנטים בודדים בהם אתם מעוניינים שיתמקדו, במקום להתפזר על פני כל הדף ולקבל תחושה של "בלאגן" בעיניים.

שימוש נכון בלוגו ובתמונות

שימוש נכון בתמונות ובלוגו הינו כלל בסיסי בכל הנוגע לעיצוב. העניין תקף הן לחיתוך טוב של התמונות והן להשארת הלוגו נאמן לעצמו (מבלי לעוות או לשנות אותו באמצעות מניפולציות שונות). ככל שהשימוש בתמונות ובלוגואים השונים ייעשה בצורה יותר נכונה, כך גם העיצוב כולו ייראה מקצועי וטוב יותר באופן כללי.

התמקדות בקהל היעד

טרם עיצוב המגזין חשוב מאוד להבין מיהו קהל היעד אליו אתם פונים, וזאת על מנת שניתן יהיה להתאים את האלמנטים העיצוביים הנכונים ביותר עבור קהל המטרה. כך, למשל, אם קהל המטרה של המגזין הינו גברים – הרי שאלמנטים עיצוביים המקושרים לנשים יהיו פחות רלוונטים. העניין נכון גם בכל הנוגע לקהל יעד של ילדים למול מבוגרים, אמנים למול הייטקיסטים או עורכי דין וכדומה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד