מה חשוב לדעת על יבוא מסין

סחר בינלאומי

בתי עסק רבים מבצעים עסקאות גדולות מאוד מול ספקים של שירות ומפעלים אשר ממוקמים בסין. אולי זה נשמע מרחק רב עבור קבלה שירות או מוצר כל שהוא אבל לאמיתו של דבר מדובר בדרך נהדרת לחסוך במידה מאוד ניכרת בהוצאות כל לא מעט בעלי עסקים שמחפשים אחר הורדת רמת העלויות והגדלת המחזור הכספי על ידי כך. אולם, כאשר מבצעים קשרים עסקיים עם מדינה כמו סין חשוב לעמוד בצורה מאוד ברורה על העיקרים של יבוא בצורה נכונה כדי שיהיה זה אפשרי לחוות את היתרונות של קשרים עסקיים עם אחד המוקדים הבולטים ביותר בעולם עבור סחר עסקי.

מבינים את התרבות

כדי לעשות עסקים עם מדינה זרה עלינו להבין במידה רבה את התרבות כדי שיחסי הגומלין יהיו כאלה שיישאו פירות ולא ייתקלו בחומה של סירוב לאחר שפשוט לא הבנו איך לנהל את המשא ומתן לפי הכללים של הסינים. ברגע בו מבצעים פעולה שאינה מכבדת את המעמד יכולים לשכוח די מהר את הצלחת העסקה ולכם יש להכיר מבעוד מועד את אותם יסודות וערכים שמקודשים לעם הסיני, בפרט כאשר מבצעים עסקאות גדולות וחשובות.

עושים ייבוא חכם

ערים שלמות בסין מלאות לעייפה בכל מיני סוגים של מפעלים אשר מייצרים הכל החל מבגדי יוקרה ועד למוצרי אלקטרוניקה שונים, הכל אפשרי ובעיקר מגיע במחירים שהופכים את פערי התיווך לכאלה שמשחקים לטובת העסק שבוחר לבצע יבוא מוצרים מסין. הדבר שאליו צריך לשים לב במקרה כזה הוא ההיכרות עם המקומות הנכונים עבור ביצוע של עסקה מעין זו כדי שגם מאתרים בצורה יעילה את היצרנים הנכונים למוצר וגם מצליחים לקיים איתם משא ומתן פרודוקטיבי עבור יחסי עבודה תקינים לאורכה של תקופה משגשגת במיוחד.

מעבירים את זה הלאה

לאחר שישנה הבנה של התרבות הסינית ומייצרים מערכת יחסים נהדרת וחסכונית עם אחד מהמפעלים הרלוונטיים עבורנו בסין, צריכים להבין את האופן שבו מעבירים את כל הסחורה המיוצרת עד לארץ ישראל. רק היכרות מעמיקה עם תהליכי השינוע הקיימים במדינה כמו סין יסייעו לעבוד עם המערכת ולהביא את כל הסחורה בצורה הכי טובה והכי מהירה חזרה אל הארץ. אסור לזלזל בתהליך של השינוע שכן תהליך שאינו מבוקר בצורה נכונה יעלה לעסק הרבה יותר ממה שיכול היה להוציא במידה והיה לומד כהלכה את כל מה שהופך את העברת הסחורה לאפקטיבית מבחינת זמני השינוע והעלויות שלהם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד