תוספי מזון לכלבים – גם טעים וגם בריא

תוספי מזון כלבים

מרבית האנשים המחזיקים בכלב בבית מעוניינים לפנק אותו ולשמור על בריאותו ככל הניתן. כחלק מהניסיון להפוך את חייו של הכלב שלנו לנעימים יותר, אנו בדרך כלל קונים עבורו שלל מוצרים שונים, שמטרתם להנעים את זמנו ואת קיבתו של כלבנו האהוב. אחד מהמוצרים הללו מגיע בדמות תוספי מזון לכלבים, או בשמו המוכר יותר – "חטיף". אז מהם תוספי מזון לכלבים, מה ההבדל בינם לבין חטיפים אחרים לכלבים ומתי כדאי לתת לכלבנו תוספי מזון? הרי לפניכם המדריך השלם.

מהם תוספי מזון לכלבים?

תוספי מזון לכלבים הינם מעין חטיפים אותם ניתן לתת לכלבנו, אלא שבניגוד לחטיפים "רגילים" אותם כלבנו אוכל בהנאה, כמו למשל עצמות גדולות במיוחד או אוזני חזיר, הרי שתוספי מזון לכלבים מכילים, בנוסף לטעמם הטוב, גם חומר נוסף שמטרתו לחזק את בריאותו של כלבנו. חומר זה יכול לבוא בדמות ויטמינים שונים וטבעיים הנוספים לחטיף (כמו, למשל, ויטמין די או ברזל), או לחילופין – חומר טבעי שמטרתו לשמור על בריאות השיניים של כלבנו. באופן זה, יכול הכלב ללעוס את החטיף ולנקות את שיניו באותה פעולה, עניין שיסייע בשמירה על היגיינת הפה וימנע ביקורים תכופים אצל הוטרינר לצורך ניקוי השיניים (טיפול הכרוך, במרבית המקרים, בהרדמה כללית – אשר אינה מומלצת עבור אף יצור חי).

מתי כדאי לתת לכלבנו תוספי מזון?

בדומה לבני אדם, גם תוספי מזון לכלבים אינם מזיקים לגוף אלא רק מסייעים בחיזוק המערכת החיסונית ומילוי מצבורי הויטמינים בגוף. מסיבה זו, רצוי במיוחד לשלב את תוספי המזון לכלבים על בסיס קבוע, הן כחטיפים המהווים תמריץ לפעולות אילוף, והן כתוסף תזונה לכל דבר ועניין. תוספי התזונה יסייעו בשמירה על בריאות השיניים ועל הבריאות הכללית של כלבנו. אלה, כמובן, יסייעו במניעת ביקורים תכופים אצל הוטרינר – כך נוכל לחסוך בכסף ולשמור על בריאות כלבנו מבלי שנצטרך להתאמץ באופן מיוחד.

היכן ניתן לרכוש תוספי מזון לכלבים, וכיצד נבדיל ביניהם לבין חטיפים רגילים?

במרבית המקרים, על תוספי מזון לכלבים יהיה מצויין כי מדובר בתוסף מזון, וכמו כן תצויין על גבי האריזה פעילותו של המוצר ומטרתו. מידע נוסף ומגוון תוספי מזון לכלבים ניתן לקבל באתר חברת מיקמיק וחשוב מאוד בכל מקרה של ספק, ניתן להתייעץ כמובן עם המוכר בחנות או על גבי אתר האינטרנט (תלוי כיצד אתם רוכשים את המוצר). בכל מקרה, תוספי מזון לכלבים רצוי לרכוש אך ורק מחנויות המוכרות ציוד ומזון לכלבים, ולהקפיד לוודא כי מדובר בחברה מוכרת ואמינה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד