מה זה בעצם ניתוח טכני?

ניתוח טכני

העיתונות הכלכלית ואתרי האינטרנט מרבים לדבר על ניתוח טכני בהקשר של מסחר בשוק ההון, אך מהו בעצם ניתוח טכני?

ניתוח טכני הוא שיטת השקעות בעלת קונספט קצת שונה. רבות דובר על הגורמים המשפיעים על שוק ההון ועל יחסי הכוחות שבו. מסיבה זו משקיעים רבים מנתחים כל מנייה ומנסים לחזות את העתיד הקרוב או הרחוק של ערך המנייה. הם עושים זאת על פי ניתוח הפעילות העסקית של החברה ושאר נתוני מאקרו של השוק. ניתוח טכני לעומת זאת עושה דבר אחר. על פי הגישה של הניתוח הטכנית בשוק קיימת מחזוריות על עליות וירידות שערים, ניתוח טכני מנסה לגלות את המחזוריות ולבצע השקעות בהתאם למחזוריות המגמות בשוק. בעוד המשקיע הקלאסי מסתכל על העתיד, המשקיע הטכני מסתכל על העבר ומנסה לזהות מגמות על מנת לחזות את העתיד.

ניתוח טכני מרבה להשתמש בגרפים ותכונות מחשב על מנת לנתח את ההיסטוריה ולחזות מגמות בשוק. מאחורי השיטה ישנם מספר תפיסות יסוד בסיסיות האומרות: הגרף אומר הכל, כלומר זהו כלי החיזוי העיקרי; ההיסטוריה תמיד חוזרת על עצמה; השוק נע כמו גלי הים המגיעים ונסוגים; מחזורי המסחר תמיד נמצאים בקורלציה למגמת המחירים.

ניתוח טכני נחשב לשיטה המתאימה עבור סוחרים לטווח הקצר מכיוון שהוא מתבסס על המומנטום של המנייה ודורש תגובה מהירה. למעשה הוא דורש זיהוי מהיר של המגמה ותגובה מהירה, מסיבה זו ניתוח טכני משתלב היטב עם מסחר רובוטי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד