יתרונות של ניהול ועד בית על ידי חברה חיצונית

שירותי אחזקה לבניין

בכל בניין משותף שגרים בו מספר משפחות יש צורך בוועד בית אשר ייצג את הדיירים וידאג לכל הנושאים המשותפים לכל הדיירים , גביית ועד הבית טיפול בניקיון הבניין , תחזוקה שוטפת, לדאוג לסיוד הגג, זיפות, טיפול בגינה וגיזום הדשא. בעבר בניינים משותפים הכילו עד כ 20 משפחות וניהול וועד הבית הסתכם בתחזוקה מינימלית אולם בשנים האחרונות בהם נבנים יותר ויותר בנייני מגורים ובכל פעם הבניינים גבוהים יותר ומיועדים לאכלוס מספר רב של משפחות עניין וועד הבית הופך להיות תפקיד שאנשים לא ששים לקחת על עצמם.
בנוסף לכך שגובה הבניינים עולה ועולה וכיום ניתן למצוא גם בניינים של עשרים קומות, הבניינים החדשים הרבה יותר מפוארים ודורשים הרבה תחזוקה, ישנם בניינים עם מספר מעליות שדרוש לדאוג לתחזוקה שלהם באופן שוטף, ישנו הלובי שהוא משותף לכל השכנים, בניינים מצוידים במצלמות וצריך לדאוג לתפקודם השוטף, ישנם בניינים שנבנו בהם חדשי כושר, בריכות שחיה אשר גם עבורם צריך לדאוג לתחזוקה שוטפת. בחלק מהבניינים נהוג להחזיק שומר בכניסה לבניין וצריך לדאוג לפקח על כך, תפקיד וועד הבית הופך להיות לתפקיד שדורש אחריות ומיומנות ושיש בו אחריות רבה ולא כל אדם יכול לקחת על עצמו את האחריות הזו . כתוצאה מכך יותר ויותר קשה למצוא בניינים משותפים דיירים אשר יוכלו לפנות מזמנם, שיש להם את היכולות לנהל את כל נושאי וועד הבית ושירצו לקחת על עצמם תפקיד זה .
ישנם חברות אשר מתמחות בתחזוקת בניינים ובעצם משמשות כוועד בית לבניינים, החברות מתחזקות מספר רב של בניינים ולזכותם עומד ניסיון רב אותו צברו במשך השנים ואותו הם מעמידים לרשות הדיירים . הדיירים מרווחים שרות מקצועי וטיפול בכל נושאי התחזוקה וחוסכים לעצמם כאב ראש גדול.

למידע נוסף על ניהול ועד בית ואחזקת בניינים.

יתרונות בניהול ועד בית על ידי חברה חיצונית:

-גביית מיסי ועד הבית תעשה על ידי החברה , פותר אי נעימויות בין שכנים בנושא גבית ועד הבית.
-טיפול בכל נושא הניקיון הן של המדרגות ,המעלית, הכניסה , הלובי ועד חדרי הפחים.
-דאגה לכל נושא הגינון, בחירת גנן מקצועי ופיקוח על עבודתו.
-טיפול באיטום וסיוד הגג המשותף.
-אחריות על שירותי השמירה בכניסה לבניין.
-תשלום לרשויות עבור הוצאות שוטפות של מים וחשמל וניהול החשבון של וועד הבית.
-תחזוקה שוטפת של המעליות ודאגה לבדיקה תקופתית כנדרש.
-טיפול באחזקה מונעת .
-בדיקה תקופתית של שעוני החשמל על ידי בעל מקצוע מוסמך.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד